Uwaga! Zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym do odwołania AKTUALIZACJA

  • 09.10.2020, 12:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Uwaga! Zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym do odwołania AKTUALIZACJA Foto: ilustracyjne/freepik.com
W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

 

Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić, korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

Samospis internetowy: dostępny na stronie: https://spisrolny.gov.pl/

Spis telefoniczny: należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz.

Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie mogą odmówić udzielenia odpowiedzi.

 

AKTUALIZACJA

Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

 

źródło: spisrolny.gov.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

www
www 09.10.2020, 21:53
Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie mogą odmówić udzielenia odpowiedz tylko kto potwierdzi nasze dane wystarczy powiedzieć że jesteś użytkownikiem danego numeru telefonu i koniec łączności .....
justycjusz
justycjusz 09.10.2020, 17:45
Zobaczyłem świnkę za kratami i przypomniała mi się lektura obowiązkowa według mnie - "Folwark zwierzęcy." Wiele bym dał, mogąc ją słyszeć czytaną przez polityków. Fajna akcja swoją drogą - Politycy czytają Polakom ;)

Pozostałe