Jedź ostrożnie w czasie deszczu! Ten sam błąd przyczyną wszystkich wczorajszych kolizji

  • 13.10.2020, 13:57
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Jedź ostrożnie w czasie deszczu! Ten sam błąd przyczyną wszystkich wczorajszych kolizji Foto: ilustracyjne/własne
W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki jazdy są coraz trudniejsze. Dlatego gorliccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko wczoraj doszło do czterech – na szczęście niegroźnych – kolizji drogowych.

 

Zmiana warunków atmosferycznych, która w ostatnich dniach nastąpiła w naszym regionie, sprawia, że sytuacja na drodze robi się zmienna i niebezpieczna zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Wczoraj (12 października) na drogach powiatu gorlickiego doszło do czterech zdarzeń drogowych. Analizując ich przebieg, można stwierdzić, że przyczyną każdego z nich było właśnie niedostosowanie prędkości do trudnych warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia  znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i stracić panowanie nad samochodem. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie, jak również wchodzenie w zakręt może stać się bardzo niebezpieczne.

Kierowco pamiętaj aby zawsze jeździć z włączonymi światłami, przestrzegać ograniczeń prędkości, a w złych warunkach atmosferycznych zwolnić. Pamiętajmy także o tym, że zmienne warunki pogodowe – opady deszczu, czy śniegu, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania – apeluje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. I dodaje: Apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu dla pieszych. Zawsze upewnijmy się, czy w danych warunkach kierujący zdąży wyhamować. Wprawdzie na przejściu to pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, ale w trudnych warunkach pogodowych zastosowanie zasady ograniczonego zaufania może uratować nam życie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również zadbać o to, aby być widocznym – szczególnie po zmroku. Odblaskowa kamizelka, opaska, czy nawet zwykła latarka w telefonie sprawią, że będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Barbara Ćmiech

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Może kiedyś
Może kiedyś 13.10.2020, 20:05
Kobitki! Kocham Was bezwarunkowo, ale nie ma znaku " Ja tylko na chwilę", " Zobacz co zrobi drugi kierowca", czy " Kobieta ma pierwszeństwo." To tak nie działa na drodze.
barosky
barosky 13.10.2020, 16:51
najlepsza szkoła jazdy!!! na zdjęciu!!
Pieszy - kierowca
Pieszy - kierowca 13.10.2020, 14:33
Tak jest pieszy rozglądnij SIĘ pod ,,drukarnią" i nie tylko!!!
Wszystko przez covid
Wszystko przez covid 13.10.2020, 14:18
Halogorlice dlaczego nie podciągnięcie to pod koronawirusa mielibyście większą klikalnosc
Pixel
Pixel 13.10.2020, 14:39
do @Wszystko przez covid:
serio? aleś zabłysnął...
edek
edek 13.10.2020, 16:20
Prawdę napisał.

Pozostałe