XIV Gorlicka Jesień Muzyczna

  • 16.10.2020, 15:02
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

XIV Gorlicka Jesień Muzyczna
Jak co roku, tradycyjnie w październiku, wybitni artyści zagrają i zaśpiewają w pięknych zabytkowych wnętrzach Gorlic i Wysowej na koncertach muzyki kameralnej, chóralnej i poezji śpiewanej.

 

Festiwal jest poświęcony muzyce polskiej prezentowanej na tle muzyki światowej. W tym roku będzie nią twórczość L. van Beethovena w 250. rocznicę urodzin kompozytora.

Odbędą się cztery koncerty muzyki poważnej, w tym premierowy wieczór poezji śpiewanej (Poświatowska, Gellner, Asnyk, Papierski, Słowacki, Kaczyński, Gałczyński, Leśmian) oraz warsztaty muzyczne dla uczniów szkół muzycznych.

Koncerty będą miały miejsce w zabytkowych wnętrzach Gorlic: w Dworze Karwacjanów i Gładyszów, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a także w Ośrodku Uzdrowiskowym Biawena w Wysowej.

Wystąpią znakomici artyści

Kwartet Camerata z programem z najnowszego albumu zespołu z nowoodkrytą po ponad 100 latach muzyką Maliszewskiego i Statkowskiego.

Wieczór poezji śpiewanej wypełnią autorskie utwory z debiutanckiej płyty Małgorzaty Promińskiej z zespołem.

Wystąpi także austriackie Trio Frizzante oraz Kwartet Galicyjski i wielokrotnie nagradzany na konkursach Chór mieszany Cantores Carvatiani.

 

Program XIV Festiwalu Gorlickiej Jesieni Muzycznej dostępny TUTAJKamila Prokop

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe