Drogowe pytania Czytelników. Skrzyżowanie przy Dukacie.

  • 22.10.2020, 11:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Drogowe pytania Czytelników. Skrzyżowanie przy Dukacie. fot. haloGorlice
Pod jednym z ostatnich artykułów nasz Czytelnik poprosił nas, abyśmy skonsultowali z policjantami i wyjaśnili na łamach portalu, jak poruszać się na skrzyżowaniu przy sklepie Dukat, a więc w okolicach ulic: Ariańskiej, Szpitalnej i Sienkiewicza.

 

Rzecznikowi gorlickich mundurowych podesłaliśmy kilka pytań, które naszym zdaniem odpowiadają na najważniejsze drogowe kwestie właśnie w tym miejscu. Ale! Policjanci chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania, jeśli takie będziecie mieli.

1. Który pojazd ma pierwszeństwo? Skręcający w prawo z Ariańskiej w Szpitalną, czy jadący prosto z Sienkiewicza w Szpitalną?

Pierwszeństwo ma pojazd jadący z Sienkiewicza w Szpitalną.

Samochody jadące ulicą Sienkiewicza mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi w tym konkretnym miejscu. Natomiast samochody wyjeżdżające z ulicy Ariańskiej muszą ustąpić pierwszeństwa pozostałym uczestnikom ruchu – wyjaśnia aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

2. Który pojazd ma pierwszeństwo? Skręcający w lewo z Ariańskiej w Sienkiewicza, czy skręcający w lewo (przy wysepce) ze Szpitalnej w Sienkiewicza?

Ten pojazd ma pierwszeństwo, który pierwszy znajdzie się na ulicy Sienkiewicza, ponieważ ich drogi nie krzyżują się.

3. Który pojazd ma pierwszeństwo? Skręcający w lewo (prawie pod kątem 180 stopni) z Sienkiewicza w Szpitalną lub Ariańską, czy jadący w prawo lub w lewo z Ariańskiej?

Pierwszeństwo ma pojazd skręcający w lewo z Sienkiewicza.

Podobnie jak w pierwszym pytaniu odpowiedź jest podyktowana tym, że pojazdy jadące ulicą Sienkiewicza mają pierwszeństwo, a te jadące ulicą Ariańską muszą ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym.

4. Czy jadąc z Sienkiewicza w Szpitalną, trzeba włączyć prawy kierunkowskaz?

Tak. Pomimo tego, że jedziemy nadal prosto, to jednak zjeżdżamy z głównej drogi w podporządkowaną – wyjaśnia rzecznik.

Zaraz po wjechaniu w ulicę Szpitalną warto wyłączyć kierunkowskaz, by nie doprowadzić do mylnego zasygnalizowania skrętu w prawo w Ariańską.

5. Czy można korzystać z przejazdu przez parking przy sklepie Dukat, aby niejako nawrócić ze Szpitalnej w Sienkiewicza?

Można korzystać z tego przejazdu, zwłaszcza wtedy, gdy mamy problem z wyjechaniem z ulicy Ariańskiej w ulicę Sienkiewicza.
 

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania – zadawajcie je w komentarzach. A może jakieś inne miejsce/skrzyżowanie sprawia Wam trudność? Koniecznie dajcie znać, a my poprosimy o wyjaśnienie mundurowych, którzy zadeklarowali pomoc w tej kwestii.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kier zawodowy
kier zawodowy 08.11.2020, 22:03
Nigdy nie byłem fanem gości w niebieskich mundurach , ani przekonanym o ich mądrości . Ale tutaj rzecznik ma całkowitą rację . Powtarzam za moimi wcześniejszymi komentującymi : nie opuszczam tego pasa , nie zmieniam go , nie przecinam osi jezdni itp . jadę drogą główną czyli pierwszeństwem i nie obchodzi mnie czy ona fizycznie idzie po łuku czy prosto , po skosie w poprzek czy zygzaki . Idąc tokiem myślenia tych NADGORLIWYCH to na każdym zakręcie będą świecić kierunkami , a już na skrzyżowaniach to wszyscy pogłupiejemy . Logiki i rozsądku !!! Szerokiej drogi życzę ! Pozdrawiam.
Ks.
Ks. 24.10.2020, 16:47
Najlepiej na miejscu dukata i stolarni zrobić duże rondo.
..........
.......... 23.10.2020, 08:59
z przepisów rozporządzenia z dnia 3 lipca 2003 r. jednoznacznie wynika, iż umieszczona pod znakiem D-1 tabliczka T-6a wskazuje, że droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia kierunek na skrzyżowaniu. Z tych też względów w sytuacji kiedy kierujący pojazdem na skrzyżowaniu porusza się zgodnie z rzeczywistym przebiegiem drogi z pierwszeństwem - przedstawionym na tabliczce T-6a - to zmienia on kierunek jazdy i dlatego też w myśl przepisów art. 22 ust. 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym zobowiązany jest zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany tego kierunku".

Podsumowując - przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury przypomina, że kierowca ma obowiązek informować kierunkowskazem o każdej zmianie kierunku jazdy, więc fakt czy porusza się on dalej w ciągu drogi z pierwszeństwem, czy też nie - nie ma tu żadnego znaczenia.

Zmiana kierunku jazdy, czyli skręt, nie musi wiązać się z podążaniem drogą główną. Jeśli droga główna skręca na skrzyżowaniu, to kierowca, który nią podąża, też skręca na skrzyżowaniu. Oznacza to, że przed wjazdem na skrzyżowanie powinien użyć kierunkowskazu. Zdarza się i tak, że droga główna skręca, np. w lewo, a kierowca jedzie prosto. Powinien użyć kierunkowskazu, jadąc prosto? Stanowczo nie! W tej sytuacji niejeden gotów jest użyć prawego „kierunku”, by zaznaczyć zamiar zboczenia z drogi głównej. To błąd – użycie prawego kierunkowskazu w tej sytuacji można interpretować jako zamiar zjazdu na pobocze!

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl…
Robot
Robot 23.10.2020, 09:11
No to jak z tym skrzyżowaniem krakowskiej z lipową?
ja
ja 23.10.2020, 09:35
Przecież Lipowa to nie to samo skrzyżowanie - tam nie masz możliwości jechać prosto. Bardziej podobne jest pod Arge od Szopena. I tu pytanie - jadę od Kuźni i skręcam na obwodnicę (za główną) to z kierunkiem czy bez? Jadę prosto na hurtownie - to z kierunkiem czy bez? Jadę od hurtowni w stronę kuźni - z kierunkiem czy bez? No??? Wiedzący lepiej niż ustawa?
Robot
Robot 23.10.2020, 09:58
Jadąc prosto nie zmieniam pasa ruchu więc nie wrzucam kierunkowskazu, nie przecinam żadnej lini. jadąc w lewo mimo że z pierwszeństwem jednak przecinam os jezdni więc wrzucam kierunek no jak dla mnie proste. To dla utrudnienia jeszcze jeden quiz. Rondo w Krośnie wielkości studzienki kanalizacyjnej, zjeżdżam z niego drugim zjazdem czy de fakto przejeżdżam przez nie na wprost nawet nie wykonując ruchu kierownicą, włączam kierunek? I jak ktoś mi powie że nie, bo jadąc prosto się nie wrzuca kierunku to ja już nie wiem co powiedziec
ja
ja 23.10.2020, 10:16
Tak na tych "rondkach" kierunek Pomimo że jadąc szybciej przejedziesz je szybciej niż migacz zadziała. Tak samo w Krośnie na Krakowskiej przy wjeździe na Podkarpacką - jadąc od miasta w stronę Turaszówki Główna droga odbija w lewo a prosto idzie podporządkowana - koszą tam jak nic na egzaminie za brak kierunku - podobnie za torami na przejeździe Naftowa i Okulickiego.
Najgłowniejszy naczelnik
Najgłowniejszy naczelnik 23.10.2020, 07:45
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu gorlickiego w siedzibie komendy policji w Gorlicach utworzymy punkt w którym osoby twierdzące że podczas skrętu w ul szpitalna nie muszą używać kierunkowskazu będą mogły anonimowo oddać swoje prawo jazdy. Wystarczy tylko dyżurnemu powiedzieć hasło ,,DUKAT". Oszczędzimy tym sobie wstydu i stresu związanego z potencjalnym mandatem karnym.
ja
ja 23.10.2020, 08:33
skąd ta mądrość? Jakaś podstawa prawna?
...........
........... 23.10.2020, 08:14
wróć na kurs prawa jazdy to sie dowiesz
ja
ja 23.10.2020, 09:09
No Ty na pewno na nim nie byłeś. Idź na egzamin bo z taką wiedzą stwarzasz zagrożenie na równi z pijanym!
Krystyna
Krystyna 22.10.2020, 22:44
Czytam komentarze i łapię się za głowę! Trzeba nie znać kodeksu drogowego, żeby tak się wymądrzać. "Lewy kierunkowskaz ma być włączony" - ale nie, są mądrale, które wiedzą lepiej. Zaczyna się dyskusja. Interpretacja własna kierowcy! Dziwić się, że potem przeszkadza, każde skrzyżowanie, inny kierowca, górka na drodze - choć to ze względu na słabą widoczność mogliby mi poprawić :-) a skrzyżowanie pod Dukatem robi się za trudne do pokonania!
Mau
Mau 22.10.2020, 20:51
Jedynie punkt 4 jest dyskusyjny. Reszta jest logiczna i tu mam nadzieje ze dla wszystkich kierowcow.. chociaz niektorzy to nawet z parkowaniem naja problem..
M
M 22.10.2020, 19:14
Redaktorzy poproscie o oficjalne pismo z Gorlickich "szkół jazdy" Trader,Liszka,Renoma,Lok itdniech sie wypowiedza w tej sprawie aby zakonczyc ten temat a policji szxkoda pytać ...jeżli to jest błąd nie dania kierunku w lewo to czemu tego uczą na kursach a nawet dostaje się minus na egzaminie w Krośnie?????????
Klientka
Klientka 22.10.2020, 18:38
Kiedy rondo imienia św. Jana?
Inspektor
Inspektor 22.10.2020, 18:34
To są kierowcy że zadają takie pytania? czy kandydaci na kartę!
Rumstick
Rumstick 22.10.2020, 18:21
Rondo ale kiedy chyba ze kosztem Dukata
Baca
Baca 22.10.2020, 16:52
W USA łatwiej zrobić doktorat niż w Polsce prawo jazdy. Polecam film z youtube "jak zrobić prawo jazdy w USA"
https://www.youtube.com/watch?…
XXX
XXX 22.10.2020, 16:50
Faktycznie Pan policjant , nie odpowiedział na to pytanie wprost , jeżeli chodzi o kierunkowskaz na ul, Sienkiewicza w kierunku Sokoła . Ale tam nie
sygnalizujemy jazdy lewym kierunkowskazem, ponieważ to nie jest zmiana kierunku jazdy/ nie przekraczamy linii środkowej i traktujemy to jak jazdę
po tym samym pasie/ . Włączenie kierunkowskazu lewego oznaczałoby skręt
z ulicy w lewo. Przy takiej interpretacji przepisów to na skrzyżowaniach przy
kilku przecinających się pasach ,, masakra" . Odnośnie lewego kierunkowskazu na rondach w Gorlicach nie włączamy, dotyczy tylko rond na
których jest kilka pasów , jeżeli wjeżdżamy na rondo i mamy zamiar zmienić pas na wewnętrzny , przy wyjeździe dopiero na dalszych zjazdach . pozdrawiam.
............
............ 23.10.2020, 08:20
wróć się na kurs prawa jazdy(teorie)i sie dowiesz że nie masz rascjii
Krystyna
Krystyna 22.10.2020, 22:14
O kurcze! Jak rasowy Polak. Nie znam się ale, się wypowiem. Z kursu na prawo jazdy pamiętam, ze: Nawet jadąc główną drogą jeżeli ta się rozwidla trzeba włączyć kierunkowskaz - pokazać jadę tą lewą główną"odnogą" czy wjeżdżam w prawo w podporządkowaną ulicę. I upss jest tam jeszcze jedna ulica Ariańska na której się stoi i domyśla co będą robić wszyscy kierowcy z pierwszeństwa. Czyżby policjant miał jednak rację i odpowiedział na temat i wprost?
On5
On5 22.10.2020, 16:41

Panie rzeczniku Od kiedy sygnalizujemy jazde prosto na skrzyzowaniu wlaczajac kierunkowskaz. To ze ktos zjezdza z drogi z pierwszeństwem w podporzadkowana nie ma znaczenia przy uzywaniu kierunkowskazu. Zmiana kierunku jazdy to skret w prawo lub w lewo, a nie jazda prosto, a czy to jest droga z pierwszenstwem czy nie w tym przypadku nie ma znaczenia.
To ja proponuje jadac prosto wlaczyc awaryjne.
Rob
Rob 23.10.2020, 09:01
Tutaj masz racje ,rzecznik się zamotał mówiąc ze włączamy kierunek bo jedziemy z głównej na podporządkowaną😂 to nie ma nic do kierunku główna i poporządkowana
Polak
Polak 22.10.2020, 17:42
Idąc tym tokiem myślenia, zmiana pasu np. na autostradzie nie musi być sygnalizowana, bo przecież jedziemy dalej prosto.
ja
ja 23.10.2020, 08:38
Polak Ty masz prawo jazdy??? Chyba za masło! Boże chroń przed takimi kierowcami. To już kark w BMW mądrzejszy
.............
............. 23.10.2020, 08:27
to nie myśl tyle bo cała sprawa dotyczy tylko "skrzyzowania "z żółtym znakiem t-6 a bez znaku nie dajemy kierunku
mfejk
mfejk 22.10.2020, 21:38
Polak, niestety, nie ma Pan racji - przepisy wyraźnie mówią, że należy sygnalizować zmianę kierunku ruchu oraz zmianę pasa ruchu ;)
Bartek
Bartek 22.10.2020, 16:08
Moim zdaniem jadąc od miasta w szpitalną bez kierunku, w ariańską z prawym a w kierunku sokoła z lewym. Kierunkowskaz sygnalizuje zmianę kierunku ruchu więc włączanie go jadąc na wprost jest moim zdaniem błędem.
gorliczanin
gorliczanin 22.10.2020, 16:35
Masz rację!! I to nie Toim zdaniem, ale takie są przepisy!
Bobek
Bobek 22.10.2020, 15:49
Ja trochę z innej beczki ale wydaje mi się że jest to ważniejsze. Wbijcie sobie do łba że 1.jadąc ul. legionów w stronę skrzyżowania na Zawodziu nie moża skręcać w prawo w ul. Nadbrzeżna ( znak zakazu skrętu w prawo nie tyczy się tylko tego że Mickiewicza jest jednokierunkowa) 2. Jadący ul. Biecka w stronę Rondo Center skręcając w prawo (prawy pas) w ul. 11 listopada maja pierwszeństwo przed tymi jadącymi od ronda
Bobek
Bobek 23.10.2020, 08:32
No to juz wiecie redakcjo o co teraz zapytac policje skoro juz 5 osob uwaza inaczej
BeMeWe
BeMeWe 22.10.2020, 19:29
Z Legionow mozna skrecic w Nadbrzezna. Jest zamontowany zły znak. Zakaz powinien byc namalowany na znaku głownym w odnodze ul.Mickiewicza. Tak oznaczone znaki wystepuja , u nas jest to żle oznakowane.
Kierowiec
Kierowiec 22.10.2020, 18:10
Przeczytaj uważnie i wbij sobie do łba
B-22
Zakaz skrętu w prawo.
Zabrania skręcania w kierunku wskazanym na znaku. Zakazy wyrażone znakami B-21 i B-22 obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu. Znak B-22 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umies
gorliczanin
gorliczanin 22.10.2020, 16:43
Nie! Przed znakiem D-1 oraz tablicą T6 określającą przebieg drogi z pierwszeństwem, obok (na słupie oświetleniowym) jest jeszcze tablica uzupełniająca F6 (niebieska) z zaznaczonymi na biało drogami (znak B-2 znajduje się tylko na jednej drodze - odpowiadającej ul. Mickiewicza).
...........
........... 22.10.2020, 12:59

Kiedy używać kierunkowskazów na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym? Wiele osób błędnie odczytuje, że jadąc drogą z pierwszeństwem, która np. zakręca w lewo, w rozumieniu przepisów jedzie prosto, zgodnie z pierwszeństwem drogi. Tak jednak nie jest. Niezależnie od pierwszeństwa drogi, gdy tylko zmieniamy kierunek ruchu, jesteśmy zobowiązani to zasygnalizować poprzez użycie kierunkowskazu.Jeśli mamy do czynienia z takim znakiem jak przed Dukatem i jedziemy zgodnie z pierwszeństwem w lewo, powinniśmy użyć lewego kierunkowskazu. Jeśli zaś byśmy jechali od lewej strony na wprost, użycie lewego kierunkowskazu jest błędne, ponieważ nie zmieniamy kierunku jazdy.Podsumowując, niezależnie od tego, w którym kierunku jedziemy i skąd jedziemy, z drogi z pierwszeństwem czy z podporządkowanej, każdą zmianę kierunku ruchu musimy zasygnalizować w ten sam sposób, jakbyśmy to robili na klasycznym skrzyżowaniu. W przeciwnym razie nie tylko błędnie informujemy innych kierowców o swoich zamiarach, przyczyniając się do korków lub wręcz powstania kolizji, ale także ryzykujemy ewentualny mandat w wysokości 200zł.

ja
ja 23.10.2020, 09:05
Lipowa to nie ten sam układ skrzyżowania - nie masz drogi na wprost. Bardziej podobne skrzyżowanie na Szopena pod Arge (obecne BP)
Robot
Robot 23.10.2020, 09:32
Jak to nie? Znak jest? Jest. Możesz jechać w dwóch kierunkach? Mozesz. To dlaczego nie wrzucacie tam kierunku w prawo zgodnie z wytycznymi przedstawiciela ministerstwa?
ja
ja 23.10.2020, 09:59
No nie wrzucamy. A powinniśmy. Podobnie pod Dukatem jak i w Gliniku
Robot
Robot 22.10.2020, 13:12
Sytuacja analogiczna - jedziesz Krakowską w kierunku Ropicy i na wysokości ul Lipowej włączasz kierunkowskaz w prawo?
gość
gość 22.10.2020, 16:39
gdybyś wjeżdżał w lipową to tak
........
........ 22.10.2020, 13:20
tam nie ma znaku T-6 a cały ten szum dotyczy tylko rozjazdów z tym znakiem
Robot
Robot 22.10.2020, 18:24
Sprawdź, znak jest taki sam
phii
phii 22.10.2020, 12:51
Ale się wyrwał. Pan "rzecznik" oblał by egzamin na prawo jazdy! Jadąc prosto kierunkowskaz?? Niech tak zrobi na egzaminie. Art. 22 pkt 5 Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru - jeżeli jadę prosto to co mam sygnalizować? Podobnie pod BP od ul. Szopena. A egzaminatorzy są na to bardzo wyczuleni - podobnie jak na lewy kierunkowskaz na rondzie. I nie ma tłumaczenia że nie zaszkodzi albo że to pomaga innym. Zresztą biegły od ruchu drogowego tez potwierdza stanowisko egzaminatorów.
Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka 22.10.2020, 18:27
jadąc autostradą i zmieniając pas ruchu włączasz kierunkowskaz mimo tego że jedziesz prosto. Czyli jadąc prosto używasz kierunkowskazów, normalnie szok że nie wiem...
ja
ja 23.10.2020, 08:45
Ty masz prawo jazdy? Zdany egzamin? Za 50 razem wyproszony? Obowiązek sygnalizowania ZMIANY KIERUNKI JAZDY LUB PASA RUCHU rozumiesz różnicę na autostradzie - to co Ty podałeś a jazdę na skrzyżowaniu - to co ja podałem?
Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka 23.10.2020, 09:04
Skręcając na szpitalna zmieniasz pas ruchu? Tylko tyle mi powiedz nie oczekuje od Ciebie nic więcej?
ja
ja 23.10.2020, 09:39
Nie zmieniam kierunku jazdy. To jest skrzyżowanie a nie droga o kilku pasach ruchu w tym samym kierunku. Ty na prawdę masz prawo jazdy?
Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka 23.10.2020, 10:03
Ulatwie Ci trochę bo widzę że nie rozumiesz dalej. Przejeżdżasz przez linie przerywaną?
ja
ja 23.10.2020, 10:24
Co Ty człowieku bredzisz? Jaki pas ruchu? Jak linia przerywana? Jadąc Sienkiewicza na Szpitalna nie zmieniam żadnego kierunku jazdy. A tam jest jeden pas ruchu - z definicji ustawowej: "pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi" Coś Ci sie od tej "ameryki" pomieszało
Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka 23.10.2020, 10:56
Już nawet Policja napisała że trzeba włączyć kierunek w prawo, ale i tak nie podchodzi to niektórym, a skoro Policja nie jest w stanie wytłumaczyć ludziom to ja tym bardziej nie. Na ich miejscu postawiłbym radiowóz pod Dukatem i wystawiał mandaty, jeden dzień i dziura budżetowa załatana. Pozdrawiam i bezpiecznej jazdy życzę.
Taaa
Taaa 22.10.2020, 16:15
Kierunek jazdy (może być po łuku), a jazda wprost to nie to samo ... policjant dobrze "rozpracował" skrzyżowanie. może instruktorzy i egzaminatorzy sa w błędzie. Kiedyś już było o tym skrzyżowaniu ze 2 lata temu na łamach portalu - wtedy mówili inaczej; idiotyzmem jest włączanie lewego kierunkowskazu jadąc główną w kierunku Dukli.
ja
ja 23.10.2020, 08:47
Jazda po łuku a po skrzyżowaniu to jednak różnica. Weź człowieku nie szukaj ideologii bo przepisy mówią jasno a Ty mylisz pojęcia. I jak mówiłem- spróbuj zdać egzamin z taką wiedzą - aaaa sorry przecież Ty wiesz lepiej a egzaminator młot się wcina i nic nie wie.
Baba
Baba 22.10.2020, 12:50
Jak powinien wyglądać prawidłowy manewr zawracania ; jadąc ul.Sienkiewicza od świateł w stronę Dukli a chcąc zawrócić przed Dukatem w stronę Lidla ?
Robot
Robot 22.10.2020, 12:46
To że prawy kierunkowskaz to było oczywiste, ale glownym wątkiem dyskusji był lewy kierunkowskaz jadąc ul. Sienkiewicza. Tego nie ma w tekście, a niektórzy wciąż będą się upierać że trzeba sygnalizować jazdę po łuku. Prosimy o uzupełnienie materiału
Ten
Ten 22.10.2020, 13:39
Nie ma takiej potrzeby gdyż kontynuujesz jazdę po drodze z pierwszeństwem.
Kierowiec
Kierowiec 22.10.2020, 15:45
To proszę o jakiś przepis który mówi że na skrzyżowaniu jazdy po drodze z pierwszeństwem się nie sygnalizuje
taaa
taaa 22.10.2020, 16:25
Nie zmieniasz kierunku jazdy, wyznaczją to linie poziome.
.............
............. 23.10.2020, 08:26
jadąc puść kierownice i wtedy zobaczysz czy zmienisz kierunek czy auto pojedzie ci prosto
Kierowiec
Kierowiec 22.10.2020, 17:17
Zmieniasz kierunek jazdy w lewo.
Nie wprowadzaj w błąd.
Mówi o tym żółta tablica z przebiegiem dróg.
Droga w kierunku sokoła prowadzi w lewo na szpital prosto i na Arianską w prawo.
Każdą zmianę kierunku ruchu trzeba sygnalizować nawet wtedy gdy jedziemy po drodze z pierwszeństwem.
Kierowiec
Kierowiec 22.10.2020, 12:25
Co do tego kierunkowskazu to chyba Pan policjant sam sobie zaprzecza. Jadąc prosto nie używamy kierunkowskazu.
Jeżeli jest przepis który mówi że zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem na podporządkowaną to proszę o podstawę prawną bo myślę że takiego przepisu nie ma. Włączenie w tym miejscu kierunkowskazu spowoduje że kierowca wyjeżdżający z Ariańskiej zajedzie nam drogę bo będzie myślał że skręcamy w Arianską.
Robot
Robot 22.10.2020, 18:33
Ludzie, ustaliliśmy już że zmieniając pas ruchu włączamy kierunkowskaz. Teraz sobie uświadomcie że wjeżdżając na ul. Szpitalną zmieniamy pas ruchu
Kierowca
Kierowca 22.10.2020, 13:24
Dokładnie, tak kierowiec ma racje.

Pozostałe