Powiat Gorlicki liderem w Małopolsce w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej

  • 21.10.2020, 12:48
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Powiat Gorlicki liderem w Małopolsce w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej
Powiat Gorlicki jako jedyny z Małopolski znalazł się w pierwszej dwudziestce rankingu „Wykorzystanie środków z funduszy Unii Europejskiej”. Ranking opracowany został przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

 

Powiat Gorlicki zajął wysokie, bo 16 miejsce wśród 314 samorządów powiatowych w Polsce na podstawie danych z GUS w kategorii „Wydatki ze środków UE w latach 2014-2019 w przeliczeniu na 1 mieszkańca w zł”. W tej kategorii Powiat jest liderem w Małopolsce, kolejny powiat z naszego województwa uplasował się dopiero na 51 miejscu.


To dla nas miła niespodzianka – mówi Starosta Gorlicki Maria Gubała. Nie boimy się inwestycji, jednak zdajemy sobie sprawę, że niezwykle ważne jest racjonalne gospodarowanie budżetem. Dlatego kładziemy mocny nacisk na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Pozyskiwanie i właściwe wykorzystanie środków unijnych nie należy do łatwych zadań. Taka wysoka pozycja naszego powiatu, to efekt zespołowej i wytężonej pracy wielu ludzi: radnych Rady Powiatu, członków Zarządu Powiatu i Dyrektorów oraz Pracowników naszych jednostek organizacyjnych. Bez ich zaangażowania nie byłoby to możliwe – podkreśla.

Licznie prowadzone inwestycje są odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i służą poprawie życia mieszkańców powiatu gorlickiego. Dlatego nie mamy zamiaru spoczywać na laurach, tylko dalej ciężko pracować, by utrzymać ten wynik, albo go poprawić – dodaje na zakończenie.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vidal
Vidal 22.10.2020, 09:00
Nasuwa się pytanie czy na tak wysokim miejscu uplasowało się Starostwo jako organ czy cały powiat jako kilka gmin które pozyskały fundusze na własną rękę i np dzięki ogromnym funduszom na nieudany odwiert w Sękowej powiat jest tak wysoko. W takim przypadku słowa pani Starosty są bez sensu.
Samorządowiec.
Samorządowiec. 22.10.2020, 07:54
Wszystko super, pragnę tylko zwrócić uwagę iż to 16 miejsce to jest za lata 2014-2019, a więc tylko 1 rok rządzenia przez obecny Zarząd i Radę i to po odziedziczeniu po ostatnim Zarządzie i Radzie podpisanych programów takich jak rewitalizacja Kromera, czy ścieżka pieszo rowerowa wokół Klimkówki i wiele innych. Zatem podziękowania nie należą się temu Zarządowi i tej Radzie, bo do tego sukcesu wcale się nie przyczynili. Pani Starosto trzeba być obiektywnym i nie przypisywać sobie czyichś sukcesów. W Pani wypowiedzi brak jest obiektywizmu i podziękowania właściwym osobom za ten sukces. To nie fer!!!!!.
Rafał
Rafał 21.10.2020, 23:34
Pani Starosto, Marysiu , dobrze wiemy że tego wyniku juz nie powtórzycie, a to dzięki Twojemu działaniu, odcięłaś sie od PiSu dla swojego interesu... czlowiek ma prawie 70 lat a potrafi sie sprzedać za grosze, żal mi Cię.
ppp
ppp 22.10.2020, 10:44
Akurat to , że odcięłą sie od nieudaczników z PISU przemawia tylko na korzyść Pani Marii, nie wiem co to ma wspólnego ze sprzedawaniem się, o którym bardziej wypadałoby wspomnieć gdyby z nimi współpracowała. Niestety na skutek propagandy TVP doszło do całkowitego pomieszania dobrego i złego i tzw. zwolennicy jedynie słusznej partii potrafią pisać takie bzdury jak mój przedmóca
Justycjusz
Justycjusz 21.10.2020, 17:43
A na co wykorzystane? Powstały jakieś nowe miejsca pracy? To jest palącym problemem Gorlic, podobnie jak brak parkingów, gdyż wszystkie możliwe miejsca przekształca się na galerie handlowe. A może chcecie wygrać kolejny konkurs - miasta z największym odsetkiem emerytów? Ekonomi nie oszukasz...
WWW
WWW 21.10.2020, 21:38
Robi się tak ja w jednej z gmin wypełniłem ankietę 60 razy na 82 i co pieniądze pójdą w nic na stracenie bo ja mam już to czego pragnąłem mnie nikt nie oszczędzał ale osiągnąłem sukces finansowy 30 spraw w sądzie wszystkie wygrane nadszedł czas zemsty legalnej zgodnej z przepisami NIE rozwój tylko NIC
Powiat
Powiat 21.10.2020, 17:40
Bo w tych gminach wójt otacza się fachowcami od drążenia za pieniądzem. A reszta obsadza rodzinę i znajomych żeby te pieniądze godnie im wydać
mryga na święta już
mryga na święta już 21.10.2020, 23:13
Fachowcami? Waść raczysz żartować. Polska dopiero pozna boleśnie kapitalizm i demokrację. Jak narazie, bardziej wygląda to na gospodarkę rabunkową - za przyzwoleniem udawanej opozycji, bo to jeden ch... jest.
Ps. Wybaczcie, ale jeśli normalni ludzie nie startują do sejmu, to wejdą weń the-bile i karierowicze. Długo potrwa, aż zrozumiecie ten prosty mechanizm?


Xxx
Xxx 21.10.2020, 17:20
A Balbala i Płatek chcieli panią starostę zlinczować że nic nie robi....
Szczery
Szczery 21.10.2020, 17:04
Powiat Gorlicki liderem w Małopolsce osób leczących się u psychiatrii.
Von
Von 21.10.2020, 14:49
Już niedługo, prezes polski niejaki Kaczyński zapowiedział veto nowym funduszom europejskim bo jak ognia boi się praworządności. Jak wybraliscie tak mieć będziecie.
basia
basia 21.10.2020, 14:13
tak się składa że Sękowa czy Bobowa,która też dużo pozyskuje to powiat Gorlice zdolny człowieku
...........