Młody gorliczanin z Barber Fest wrócił z wygraną. Nam opowiedział o swojej pasji i... świecie brodaczy

  • 22.10.2020, 13:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Młody gorliczanin z Barber Fest wrócił z wygraną. Nam opowiedział o swojej pasji i... świecie brodaczy
Bartosz Puścizna z Fajrant Barber Shop zwyciężył w konkurencji Speed Fade, polegającej na jak najszybszym i jak najdokładniejszym ostrzeżeniu boków. Zawody, w ramach krakowskiego Barber Fest, skończył z czasem 18.41 min, co zagwarantowało mu wygraną.

 

Pomimo młodego wieku, bo Bartosz ma dopiero 24 lata, może pochwalić się siedmioletnim stażem w zawodzie i tysiącami wykonanych stylizacji. Jak sam przyznaje, jego przygoda z barberingiem zaczęła się dość wcześnie. A wszystko „przez” i „dzięki” mamie i babci, które również są fryzjerkami oraz pierwszej szefowej Marzenie, dzięki której na dobre złapał fryzjerskiego bakcyla.
 

Myślę, że w tym zawodzie nie liczy się wiek, a liczba klientów, z którymi mieliśmy okazję pracować i umiejętności. Dobrego barbera charakteryzuje przede wszystkim dokładność, kreatywność, energia do pracy oraz... poczucie humoru! – podkreśla Bartosz Puścizna.


W Fajrant Barber Shop, gdzie pracuje, odwiedzają go przeróżni klienci, zajmujący się w życiu zupełnie różnymi rzeczami, a łączy ich jedno – wszyscy chcą dobrze wyglądać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do klienta i poczta pantoflowa, która sprawia, że oprócz stałych klientów w salonie każdego dnia pojawiają się również nowe twarze.
 

Bardzo często klienci przychodzą z własną wizją tego, jak chcą wyglądać. Zanim jednak zaczynę strzyżenie to rozmawiam z klientem zgłaszając swoje uwagi i wspólnie dobieramy odpowiednią wersję do pomysłu wyjściowego – wyjaśnia. I dodaje: Męską brodę można przyciąć na wiele sposobów. Wiele zależy od długości i rodzaju zarostu, a także od kształtu twarzy, dlatego zawsze indywidualnie dobieram technikę i styl cięcia.


Gorliczanin podkreśla, że męska broda jeszcze kilka lat temu kojarzyła się tylko i wyłącznie z niechlujstwem, dlatego że większość mężczyzn o nią zwyczajnie nie dbała. Dziś mężczyźni zmienili swoje podejście i zarost przycinają, konturują, trymują i wykonują wiele innych zabiegów. Panowie zaczęli też używać kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji, przez co zarost wygląda po prostu schludnie.
 

Różnica między damskimi a męskimi kosmetykami jest taka, że mężczyźni sięgają częściej po kosmetyki utrwalające włosy, a nie po te pielęgnujące. Różnica jest też w zapachu i konsystencji produktów – mówi.


Po sukcesie w krakowskim Barber Fest Bartosz Puścizna planuje wziąć udział w mistrzostwach polski barberów.


Plany już są, lecz w tym roku może być ciężko z ich realizacją z powodu panującej pandemii, ale w przyszłości mam nadzieję wystartować w kolejnych zawodach barberów – podkreśla.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolega
Kolega 23.10.2020, 15:16
Się ma talent
Ja
Ja 23.10.2020, 08:13
Bartosz - super ! super ! super !
~~~~ja
~~~~ja 23.10.2020, 07:06
Oj tam, nie mogłoby być jak w Korei Północnej kilka dozwolonych fryzur "z katalogu" do wyboru i komu by to przeszkadzało :D
Fryzjerzy by obcinali szablonowo jak z taśmy 2 min mężczyzna, 5 kobieta wszystko sprawnie i za grosze :)
Ktoś
Ktoś 22.10.2020, 19:47
Brawo Bartosz!!! Jesteś WIELKI
wera
wera 22.10.2020, 18:24
Te nowoczesne fryzury męskie są na jedno kopyto. Przedziałek i golenie...
Tomek
Tomek 22.10.2020, 16:34
Brawo Bartosz

Pozostałe