Bezpłatnie sprawdź ustawienie świateł w swoim pojeździe!

  • 22.10.2020, 11:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Bezpłatnie sprawdź ustawienie świateł w swoim pojeździe! Foto: ilustracyjne/freepik.com
Wspólna akcja policji i stacji kontroli pojazdów w całym kraju „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” odbędzie się w tym roku 24 października oraz 7 i 21 listopada. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 

W ramach akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach. W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

W kampanię na terenie powiatu gorlickiego włączyła się stacja diagnostyczna Terra Mota przy ulicy Wincentego Pola 2 w Gorlicach.

W okresie jesienno-zimowym policjanci ruchu drogowego z gorlickiej komendy będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe