Od programu treningowego dzielą Cię dwa kliknięcia

  • 22.10.2020, 10:56
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Od programu treningowego dzielą Cię dwa kliknięcia fot. ilustracyjne/ unsplash
Zapraszamy do zapoznania się z interesującym programem, którego celem jest poprawa kondycji fizycznej i wzmocnienie zdrowia każdego z Was. Wystarczy odrobina dobrej woli i chęć dokonania zmiany na lepsze.

 

Trwa Program 8 tygodni do zdrowia, którego celem jest rozruszanie Polaków i zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie!

Program realizowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, to kompletny program profilaktyczno-treningowy, pokazujący jak ćwiczyć bezpiecznie, tak by efekty byłby satysfakcjonujące. Ścieżka treningowa przygotowana jest w porozumieniu z trenerami, lekarzem, fizjoterapeutą i psychologiem. Cały cykl treningowy zaplanowany jest na dwa miesiące, a celem jest poprawa kondycji i zdrowia każdego z uczestników programu.

Nie potrzebujesz profesjonalnego zaplecza, wystarczą Twoje chęci i wola wprowadzenia zmiany w swoim życiu

8 programów treningowych długości 35 minut, o wzrastającej stopniowo intensywności będzie prezentowanych na kanale  >>>YouTube Akademia NFZ przez kolejnych 8 tygodni – jeden film w każdym tygodniu. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym od 100 do 170 minut tygodniowo.

Aby zacząć, wystarczy odpowiedzieć na 7 prostych pytań z >>>kwestionariusza PARQ. Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiesz twierdząco – skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym, aby określił ryzyko podjęcia aktywności fizycznej. Nie martw się, przeciwwskazań do ruchu jest niezwykle mało! Następnie przygotuj wygodne buty i strój, hantle (obciążenie dostosowane do obecnych Twoich możliwości), matę do ćwiczeń, wodę oraz ręcznik.

Przed, w trakcie i po sprawdź aktualną kondycję fizyczną korzystając z 1 z 2 wersji testu Coopera >>>biegowej lub >>>marszowej. W ten łatwy sposób samodzielnie określisz poziom wydolności fizycznej na początku projektu i w trakcie oraz sprawdzisz po zakończeniu projektu. Sprawdź też ile ważysz oraz zmierz obwód pasa w cm i zapisz wyniki, aby móc monitorować postępy. Zapisz wyniki w swoim grafiku postępu.

Weź z nami aktywny udział w programie! Tak normalnie, dla siebie, dla zdrowia i dobrej zabawy.

Plan:

0 – Film startowy – 28.09 

1 – Adaptacja, czyli zaczynamy – 29.09

2 – Budujemy wydolność – 6.10

3 – Ćwiczymy z obciążeniem – 13.10

4 – Tabata i nasze pierwsze interwały – 20.10

5 – Wzmacniamy siłę mięśni – 27.10

6 – Poznajemy interwały prof. Gibali – 3.11

7 – Czas na interwałowy HIIT. Etap 1 – 10.11

8 – Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2 – 17.11

Więcej informacji znajduje się TUTAJ. Źródło: akademia.nfz.gov.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe