Nowe zasady bezpieczeństwa i kolejne obostrzenia

  • 23.10.2020, 10:39
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Nowe zasady bezpieczeństwa i kolejne obostrzenia Foto: ilustracyjne/freepik.com
Dziś (23 października) o godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz przewodniczącego grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzeja Horbana.

 

Co zmieni się od najbliżej soboty? Czy cała Polska będzie strefą czerwoną i jaka decyzja zapadnie w sprawie nauczania w szkołach podstawowych?

 

 

  • Cały kraj od soboty (24 października) w strefie czerwonej.
  • Uczniowie szkół podstawowych w klasach od 4 do 8 będą uczyć się w trybie zdalnym (szczegóły określi MEN w rozporządzeniu).
  • Zakaz wychodzenia na ulicę dzieci do 16. roku życia, chyba że będą pod opieką dorosłego. Ten zakaz będzie obowiązywał w godzinach od 8-16.
  • Lokale gastronomiczne będą mogły organizować jedynie dania na wynos i dowóz. To obostrzenie wstępnie jest zaplanowane na dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia.
  • Zakaz aktywności zgromadzeniach powyżej pięciu osób. Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych. Nie podlegają temu obostrzeniu członkowie rodzin oraz pracownicy wykonujący czynności zawodowe.
  • Ochrona seniorów powyżej 70 roku życia, powstanie Korpus Wsparcia Seniorów.
  • Zawieszona zostaje działalność sanatoriów, z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych przed 26 października.
  • W całej Polsce obowiązują wcześniej ustalone limity i ograniczenia dla strefy czerwonej, w tym m. in. w zakresie wydarzeń wydarzenie religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2.

 

Justyna Miarecka

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W głębokim powołaniu
W głębokim powołaniu 23.10.2020, 21:28
Wogole niech nas w klatkach pozamykają. Będą mieli spokój bo nikt nie będzie mógł wyjść a im to będzie na rękę bo już nikt głosu nie będzie miał
Natenczas Wojski
Natenczas Wojski 23.10.2020, 19:37
Właśnie wróciłem ze sklepu i widzę, że nastolatki czasu nie marnują :D Tyle alkoholu co nakupiła grupka 17-18 latków, to żuliki gorlickie by dostały ślinotoku hahah!!! Polska Power! :D Najlepsze geny szlachty sejmikowej! Pewno wszyscy "śpią u kolegi/koleżanki" ahahah!!!
Szczery Radny
Szczery Radny 23.10.2020, 18:02
Od 1 Listopada będą nowe obostrzenia, kto wyjdzie z pod kołdry i nie będzie leżał 6 miesięcy, to będzie płacił karę administracyjną 5 tyś, bo każdy będzie miał gorączkę bezobjawowo !
O rany
O rany 23.10.2020, 19:57
Gorzej jak ktoś będzie miał objawy bezobjawowe
strona wuwuwu
strona wuwuwu 23.10.2020, 17:02
Czyli dziecko 9-letnie (3 klasa) nie może samo pójść do szkoły, nawet jeśli ma do niej 200 metrów. To oznacza, jakiej klasy są to "fachowcy" i że te obostrzenia to jeden kit. dla trzymania motłochu za mordę
witkacy
witkacy 23.10.2020, 13:10
Talk to the hand...

Pozostałe