Szalony pomysł? Urzędnicy będą przyjmować na zewnątrz Urzędu!

  • 24.10.2020, 18:31
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Szalony pomysł? Urzędnicy będą przyjmować na zewnątrz Urzędu! fot. ilustracyjne / UM Gorlice
Nietypowa sytuacja wymaga nietypowych rozwiązań. Gdyby rok temu ktoś powiedział, że UM Gorlice będzie w połowie października przyjmował petentów na zewnątrz urzędu pewnie roześmialibyśmy się. Dziś jest to fakt.

 

Jak podaje UM Gorlice:

Aby usprawnić obsługę klientów, a także w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców i pracowników Urzędu Miejskiego, na dziedzińcu Ratusza rozstawione zostały dwa namioty, które posłużą jako Punkty Obsługi Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich.

Rozwiązanie takie pozwoli na obsługę większej ilości klientów, skracając czas oczekiwania.

Punkty Obsługi Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich funkcjonować będą od poniedziałku (26 października).

Wejście do bramy: na lewo od ławeczki Łukasiewicza.

 

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

urzędas
urzędas 25.10.2020, 14:55
Nasza "władza" ma coraz ciekawsze pomysły
aa
aa 25.10.2020, 09:36
Najbardziej narazony jest urzad miasta z pewnoscia maja wiecej klientow niz panie w sklepie to juz przechodzi ludzkie pojecie
M
M 24.10.2020, 21:07
Koniec z ciepłymi posadkami 😂
DQ
DQ 24.10.2020, 20:19
buhahaha
?
? 24.10.2020, 20:17
A nie lepiej aby urzednik przyjezdzał do petenta do domu???????a z ratusza zrobić izolatorjum lub hotel dla ludzi z kwarantanną skoro i tak wchodzic nie wolno
Ekspert
Ekspert 24.10.2020, 19:59
Powinno załatwiać się sprawy przez internet, a nie by miasto się wyprowadzało.
HellOKitty
HellOKitty 24.10.2020, 19:38
no znakomity pomysł. po prostu złoto. jestem po covidzie. przeszedłem bezobjawowo. żona miała lekkie przeziębienie. przepraszam, ale dla mnie tak akcja jest przesadzona, a epidemia przereklamowana.
Miki
Miki 26.10.2020, 12:58
To tylko sie ciesz, bo mogło się dla Ciebie i żony zupełnie inaczej skończyć. Nie wiadomo też , czy nie bedziecie mieli jeszcze jakis skutków ubocznych
PAdaka
PAdaka 25.10.2020, 10:08
nie mierz wszystkich swoją miarą
gm
gm 24.10.2020, 19:10
Idzie plucha jesienna a za chwilę zima i namiot nie jest właściwym rozwiązaniem ani dla urzędników ani dla petentów. Ile jeszcze takich "genialnych" pomysłów będą mieli nasi włodarze? W większości w urzędzie załatwiane są sprawy nie wymagające natychmiastowej realizacji i mogą być poprzedzone telefonicznym umówieniem wizyty na konkretną godzinę po to, aby ją realizować w godnych warunkach, w dedykowanych pomieszczeniach (dwóch-trzech lub więcej - w zależności od potrzeb) które można do tego celu wygospodarować i z odpowiednią częstotliwością dezynfekować oraz zapewnić inne wymogi sanitarne. Kilku pracownikom wystarczy poszerzyć zakres prac o odbieranie telefonów i umawianie wizyt. Dla informatyków zrobienie prostej aplikacji służącej zapisywaniu umówionych wizyt to nie jest wielki problem. Petentom należy udostępnić więcej numerów telefonicznych. Spraw nagłych (typu akty zgonu) na co dzień na szczęście nie jest wiele i może to załatwić pracownik, który nie będzie dedykowany do umówionych wizyt. Wystarczy chcieć odpowiednio zorganizować pracę.
MrRed
MrRed 24.10.2020, 19:50
dodatkowo formalność "każda z rozmów jest nagrywana i będzie dołączona jako nagranie potwierdzające zawarcie umowy czy przeprowadzenie procedury" - nie wiem czy KPA jest na tyle elastyczne, ale powinno byc to wprowadzone, co ułątwiłoby przyspieszyło i upewniło całą procedurę

Pozostałe