Konferencja prasowa premiera

  • 29.10.2020, 12:12
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Konferencja prasowa premiera
Dziś (29 października) o godzinie 12.30 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusz Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz dr. n. med. Artura Zaczyńskiego.

 

Transmisję online z konferencji, która odbędzie się na Stadionie Narodowym, będziecie mogli obejrzeć poniżej.

 

 

Wiosną, kiedy zagrożenie zakażeniami było mniejsze - dużo mniej zakażeń i zgonów - wszyscy byliśmy zdyscyplinowani. To wówczas pomogło w znaczący sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział premier Morawiecki.

Dziś, kiedy tworzą się dodatkowe ryzyka rozprzestrzeniania wirusa, mam apel do wszystkich protestujących. Niech ta nienawiść skupia się na mnie i na innych politykach, ale nie na innych osobach, bo to może mieć dramatyczne skutki. Ogromna prośba - spory światopoglądowe na pewno są bardzo ważne i musimy je przeprowadzić, ale zróbmy to w taki sposób, żeby nie tworzyć zagrożenia dla osób starszych.

Jutro (30 października) zostaną przedstawione kolejne wytyczne.

Justyna Miarecka

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M12
M12 30.10.2020, 07:28
Hipokryzja i bezczelność tego rządu nie zna granic. Kolega z obrazka wyżej znany z bajki o chłopczyku z drewna razem ze swoją wesołą ekipą wkłada kij w aborcyjne mrowisko, po czym ogłasza się mesjaszem, który przyjmie na klatę całą złość narodu, po to żeby uchronić nasze babcie i dziadków. Nie wspominając o tym, że nie dalej jak 4 miesiące temu sam przekonywał tę samą grupę społeczną, że zagrożenia już nie ma.
Janek
Janek 30.10.2020, 10:05
Święta racja"nie bójcie się wirusa ,jego już niema jest w odwrocie"takie słowa słyszeliśmy ,narażając starszych
~~~~ja
~~~~ja 30.10.2020, 10:57
Po pierwsze nie kłam, bo nigdy nie mówił, że "już go nie ma", po drugie po wyborach był nawrót? Z tego co ja pamiętam wtedy tendencja zachorowań były spadkowa więc o co chodzi? https://www.pap.pl/sites/defau…
Janek
Janek 30.10.2020, 13:07
O co chodzi? A może porównaj ile wtedy robiono testów???? Więcej testów więcej zakażeń ,wtedy nie robiono tyle testów ,żeby ludzie szli na wybory "wirus w odwrocie"🙂
~~~~ja
~~~~ja 30.10.2020, 14:08
@Janek Testy robiono osobom, które mają objawy i tak pozostaje do teraz. Mało tego wtedy nawet bardziej przejmowano się osobami, które miały kontakt z zakażonym (im też robiono testy teraz niekoniecznie, często jak nie mają objawów to kwarantanna i tyle, bo już nie nadążają z testami). Pamiętasz choćby apele do osób, których nie można było zidentyfikować a jechały z osobą zakażoną autobusem aby się same zgłaszały?
To logiczne, że jak mniej zakażonych to mniej się od nich zakażało więc i testów mniej.
Oczywiście była dość duża grupa ludzi, która wirusa przechodziła bezobjawowo i nigdy nie była zbadana (do dzisiaj nie wiedzą, że miały wirusa) ale ona jest tylko procentem, może kilkoma tego co mamy dzisiaj zakażonych a niezbadanych, których nie ma w statystykach (i wcześniej też nie było).
Teodor
Teodor 29.10.2020, 16:25
Baju baju bedziesz w raju. Jak to prof. Religa kiedys stwierdził z samymi łóżkami to sobie mozemy bu.... otworzyc a nie szpital. Ciągła propaganda a zachorowania szybują.
W
W 29.10.2020, 13:10
Dlaczego nie jest zachowany dystans?
~~~~ja
~~~~ja 29.10.2020, 13:08
My nie chcemy konferencji! Chcemy zdecydowanych działań rządu w sprawie masowego łamania przepisów, bo to uczestnicy "spacerów" są odpowiedzialni za obecną liczbę zakażeń.
Kiedy ich zaczniecie w końcu aresztować (tak zaostrzyć kary nie mandaty tylko areszt)? Dlaczego oni są bezkarni? Czekacie aż naród weźmie sprawy w swoje ręce i za was się z nimi rozprawi?
Janek
Janek 29.10.2020, 20:12
Co Ty bredzisz uczestnicy wyszli w piątek a wyniki tych testów są z wcześniejszych wymazów, wiem bo czekałem na wynik 6 dni więc nie pisz bzdur
Koko
Koko 29.10.2020, 14:47
Masz racje te "spacery" za dwa tygodnie bedzie po 30000 i wiecej zachorowan. A najwiecej tych spacerowiczów to mlodzież ok 16 lat i wielce protestują a pojecia o życiu jeszcze nie mają.
Polak
Polak 30.10.2020, 09:00
A ja zapytam dlaczego prawica akurat w czasie pandemii poruszyła te temat w TK?
Bo liczyli, że ludzie bojąc się wirusa przyjmą to po cichu i bez oporu. Rząd się mylił. Młodzi muszą walczyć, bo to od nich zależy co będzie za 10 czy 15 lat. Jeżeli dzisiaj pozwolą na obdarcie się z godności, nikt im jej już nie odda. Albo błyskawiczna zmiana konstytucji, albo rząd do dymisji. Tu nie ma dyskusji.
Prem
Prem 30.10.2020, 12:09
Kogo nazywasz prawicą? Pis? To socjaliści przecież.
A co protestów, to skutecznie odciągały uwagę od zapaści w służbie zdrowia - brak łóżek, karetek, respiratorów, personelu itd. Inna sprawa że chyba niedocenili ciężkiego wk... w narodzie i że pół miliona ludzi wyjdzie na ulicę. Najwyższa pora aby zrozumieli kto jest dla kogo.
Jupi
Jupi 29.10.2020, 12:53
Jak zwykle ustalają co nakłamać
aa
aa 29.10.2020, 13:46
To nie jest konferencja Tuska.
genotyppo
genotyppo 29.10.2020, 21:07
Przecież to jeden wuj. Kiedy to w końcu zrozumiesz? Może czas dorosnąć?
Olek
Olek 29.10.2020, 20:09
Jasne że nie Tuska ta byłaby z klasa
Justi
Justi 29.10.2020, 12:48
Jak zawsze-myśli jeszcze co by tu nakłamać😡
haha
haha 29.10.2020, 13:30
kolega w dwóch osobach?

Pozostałe