Czy warto jeszcze wieszać zazdrostki w kuchni?

  • 29.10.2020, 15:23
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Czy warto jeszcze wieszać zazdrostki w kuchni?
Okno w kuchni pełni kilka funkcji. Po pierwsze to naturalny sposób na wentylację, a co za tym idzie wzmocnienie funkcji okapu. Po drugie zapewnia maksymalny dostęp światła słonecznego, po trzecie wpływa na lepsze samopoczucie domowników. Dlatego warto zadbać o jego prawidłową aranżację. Jednym ze sposobów są zazdrostki.

 

Każdy, kto aranżuje wnętrze domu lub mieszkania pragnie, aby kuchnia była pomieszczeniem przede wszystkim funkcjonalnym oraz pozwalającym na to, aby w komfortowych warunkach przygotować potrawy oraz je spożywać. Liczy się naturalność, dobre samopoczucie, radość. Również bardzo duży wpływ ma dekoracja kuchni. Na nią składają się rzeczy oczywiste: meble, płytki, sprzęt, ale również dekoracje, jak te okienne. Szeroka paleta możliwości pozwala dobrać najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę styl aranżacji. Zazdrostki okienne w ten trend się wpisują. Można je obejrzeć na stronie https://alena-firany.pl/firany-zazdrostki.html

Czym są zazdrostki okienne?

Wiele osób może zastanawiać się, czym tak naprawdę jest zazdrostka okienna. Najprościej rzecz ujmując się to jak specjalnie przygotowany i uszyty pas tkaniny, którego zadaniem jest pełnienie roli firanki lub zasłony okiennej. Zazdrostka jest dość wąska, montowana na części okna, nie zasłaniająca go w całości. Z reguły montowane są w połowie okna lub troszkę niżej. Ich głównym zadaniem jest przysłonięcie okna kuchennego, ograniczenie widoczności z zewnątrz, zapewnienie prywatności, często cieniowanie. Z oczywistych względów zazdrostki pełnią również rolę dekoracyjną.

Dobra alternatywa dla pełnych firan

Zazdrostki okienne są bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala w pełni udekorować okno nie zasłaniając go w całości. Jest to niezwykle ważne w kilku momentach, zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy całkowicie odcinać dopływu światła do pomieszczenia, gdy chcemy zapewnić sobie większą prywatność oraz wtedy, gdy blat kuchenny wchodzi w okno zastępując parapet – nie mamy więc możliwości, aby zawiesić firany do podłogi.

Czy warto inwestować w zazdrostki?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jaki mamy układ kuchni oraz układ mebli, jakie rozwiązania zastosowaliśmy. Zazdrostki są rozwiązaniem na tyle uniwersalnym, że pasują zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak również do klasycznych. Wśród najważniejszych zalet możemy wymienić:

- bardzo ciekawy sposób aranżacji okna,
- ciekawy sposób dekoracji wnętrza kuchni,
- możliwość ożywienia wnętrza,
- niska cena i prosty montaż,
- łatwość utrzymania czystości,
- zapewnienie dużego komfortu używania okna (otwieranie, zamykanie, rozchylanie),
- zwiększenie prywatności,
- brak całkowitego odcinania dopływu światła.

Bardzo dużym plusem jest również to, że bez problemu można wybrać zazdrostki, które spełnią oczekiwania pod względem jakości i funkcjonalności. Można zakupić zazdrostki w kolorze białym oraz w wielu innych kolorach, zdecydować się na wariant klasyczny – bez ozdobień, jak również wariant bardziej nowoczesny. Wszystko zależy od naszego gustu.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe