Sprzedam, wynajmę, oddam... Kolejne lokale w Gorlicach świecą pustkami

  • 20.11.2020, 17:18
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Sprzedam, wynajmę, oddam... Kolejne lokale w Gorlicach świecą pustkami fot. haloGorlice
Wystarczy krótki spacer głównymi ulicami, by zobaczyć, jak wiele miejsc czeka na wynajem lub nowego właściciela. Czy to potwierdzenie coraz gorszej sytuacji w mieście czy po prostu naturalna kolej rzeczy?

 

Na szybkach i witrynach w wielu miejscach naszego miasta widzimy pojawiające się kartki z informacjami: sprzedam, wynajmę... Czy to jednoznaczna, negatywna wiadomość? Padają jedne biznesy, ale bardzo szybko przejmują je nowe. W wielu miejscach obok informacji o możliwości wynajmu pojawia się komunikat: sklep przeniesiono na ul...

Kolejne miejsca na wynajem znikają dość szybko. Zdjęcia, które zrobiliśmy w kilku miejscach przed tygodniem już się zdezaktualizowały: obecnie we wnętrzu kilku z pomieszczeń, które niedawno były na wynajem, trwa intensywne sprzątanie. Powoli pojawiają się nowe okleiny, napisy, a przechodnie przystają i pytają: a co tu nowego będzie?

A czego w Gorlicach tak naprawdę potrzebujemy?

Pojawiające się i równie szybko znikające oferty wynajmu pokazują, ze niektóre biznesy po prostu się nie sprawdziły. Inne nabrały rozpędu i konieczna była zmiana ich lokalizacji. Następne sklepiki powstają: wiele osób stara się podjąć rękawicę i zakłada własną działalność gospodarczą. Potwierdzają to z resztą m.in. ostatnie dane z UM Gorlice, który informuje co miesiąc o liczbie zakładanych i zamykanych działalności gospodarczych. Wielu próbuje walczyć o godne życie dla siebie i swoich bliskich. Rynek jest jednak bezlitosny.

Jakiekolwiek inwestycje i remonty częstokroć krytykujemy, słusznie pytając o kluczową sprawę: jaka inwestycja i jaka branża miałaby największe szanse rozwoju w naszym regionie?

A może Wy znacie odpowiedź na to pytanie?

W jakim konkretnie kierunku powinno rozwijać się nasze miasto i powiat?

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (5)


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kris
Kris 24.11.2020, 13:24
I radni gorliccy co zrobili? Podnieśli podatek od nieruchomości - dla przedsiębiorców wzrósł on o 1,5 zł za metr kwadratowy powierzchni :) Tak się dobija przedsiębiorców.
J23
J23 22.11.2020, 09:18
A co z turystyką co to niby miała stać się alternatywą dla upadającego Centrum Miasta?
Gdzie Ci turyści z kraju i zagranicy rozdeptujący gorlicką starówkę
spędzający wolny czas w kafejkach, pubach i restauracjach w centrum
miasta....
Polak
Polak 22.11.2020, 13:36
Podziękuj obostrzeniom. Gdzie ci turyści? W domach.
Teodor
Teodor 22.11.2020, 12:11
Dobrze wyobrazmy sobie ze jestem turystą i wlasnie wjechalem do Gorlic od strony Sącza. Stoje sobie w korku do Zawodzia nic ciekawego. Na Zawodziu zadnego znaku ze w lewo będą jakies zabytki i atrakce. Ok przyjmijmy że jefnak trafilem na rynek i co ? Niewiele kościół jak kościół, rynek nic ciekawego troche kamienic i blok , oraz korek. Za niedlugo kostkę zaleją asfaltem. Muzeum biedne i skromne jak z dawnej epoki, na deptaku czyli 3 Maja pelno aut fajny jedynie dwór Karwacjanow, gmach biblioteki i banku kolo poczty, no jeszcze synagoga bedaca piekarnią, I tyle wdzystkego na 30 min zwiedzania. Zadnych atrakcji dla turysty, zadnego szlaku np. sladem nafty, Żydów etc. I jak chcecie przyciagnac turystow ? W gliniku co bylo ciekawe tj. zabudowania kasyna wlasnie zburzono.
Lem
Lem 21.11.2020, 21:45
Gorlice leżą w kiepskim miejscu do większych inwestycji - odległość od infrastruktury drogowej jest jednak bardzo duża. Nie oznacza to jednak, że nie da się pozyskać dla regionu sensownych inwestycji, a co za tym idzie, miejsc pracy. Obawiam się jednak, że polityka naszych włodarzy od ćwierć wieku jest tutaj bardzo statyczna: jak ktoś przyjdzie, to niech sobie buduje firmę. Tymczasem to miasto powinno zachęcać inwestorów: przygotować dobre tereny i prowadzić politykę przyjazną dla biznesu. Bez tego za 10 lat miasto skurczy się do rozmiarów miasteczka, a stolicą powiatu zostanie Bobowa.
Skarbówka
Skarbówka 21.11.2020, 21:02
Sklepy ze szyldami Krajowymi i Światowymi w Gorlicach, dadzą sobie radę i znikną tylko układy Gorlickie.
Heydrich
Heydrich 21.11.2020, 20:56
Napewno w Gorlicach brakuje kebaba,odziału banku,szmateksu,spozywczego ciężko znaleźc,kosmetycznych.....a puste lokale to od bardzo dawna można znaleźć
iiilo
iiilo 21.11.2020, 19:51
A czego w Gorlicach tak naprawdę potrzebujemy?

Nowych zakładów pracy a nie kolejnych galerii handlowych
MM
MM 22.11.2020, 10:07
Galeria handlowa to tez zakład pracy.
Fio
Fio 21.11.2020, 18:18
Wystarczy spojrzeć na rynek, ile jest pustych lokali. To jest przerażające.
HellOKitty
HellOKitty 21.11.2020, 13:19
bo wszyscy myślą tu tylko o sklepach. a żeby coś sprzedać to najpierw trzeba wyprodukować. a to już potrzeba umiejętności i wiedzy. więc młodzi wyrobnicy sobie jadą za granicę i na magazynach wielkich producentów produkują różne rzeczy, ktore potem z zyskiem esportuje sie do Polski. wiec trzeba przestać myślećo tym, co tu komu sprzedać, a zacząć promować tych, którzy chcą coś zrobić: wyprodukować dobre krzesło, dobrą szafkę, zachęcić do montowania najpierw drobnych elementów elektronicznych, a potem całych, dużych podzespołów. to jest gałąź, która daje pracę i rozwija przemysł. a potem to już nas nie obchodzi, gdzie i kto to kupi. bo będzie sprzedane i stworzy zapotrzebowanie na więcej naszych produktów. jeśli zatrzymaliście się na myśleniu o tym, że chciecie sklep to znaczy, że powinni niektorym cofnąć wykształcenie za brak podsatwowej wiedzy ekonomicznej
dder
dder 21.11.2020, 17:42
Ty ekonomista a powiedz mi gdzie pracownik lokalnej firmy meblarskiej zarabiający 2000 zł pod stołem kupi meble, bo "takie czasy" ?
U swojego szefa za 5000 czy w IKEI za 3000 ?
As
As 21.11.2020, 12:31
Polityka władz sprawia, ze miasto jest miastem emerytow i rencistow i miastem blaszanych baraków, ktore zabijają rodzinny handel. Młodzież musi wyjeżdzać.
aa
aa 21.11.2020, 08:07
Jeżeli wpuszcza się do centrum miasta zagraniczne (niemieckie) markety musi się to skończyć źle dla polskich przedsiębiorców.
dds
dds 21.11.2020, 13:02
No straszne te markety.
Ciotka pracowała u LOKALNEGO BIZNESMENA. Umowa zlecenie. Kasa pod stołem. Właściwie nielimitowany czas pracy. Na umowę o pracę pieniędzy nie było, a na zachcianki szefa były.
Gdzie taka osoba mogła robić zakupy ? W sklepie gdzie pracowała i gdzie mleko czy cukier były po 3,50 czy w biedronce gdzie jest za 1,99 ?
Menele się pokończyły, panu sklep zaczął po***dać a ciotka poszła do nowo powstałego marketu gdzie ma całkiem niezłą kasę, umowe o pracę i jasne warunki. Dalej kupuje w biedronce BO TANIEJ ale ma więcej pieniędzy dla siebie.
Póki tzw. biznesmeni będą doić z szarego pracownika dotąd będą upadać a przejmować rynek będą światowe potęgi.
Wibowit
Wibowit 20.11.2020, 22:18
jak jeden od drugiego tylko będzie brał usługi i handlowali między sobą to obydwaj będą coraz biedniejsi.
tralala
tralala 20.11.2020, 20:44
O take Polske...
Staytstyk
Staytstyk 20.11.2020, 19:39
Osoby na utrzymaniu ZUS odchodzą, więc czego można się spodziewać po ok. 20 tyś mieszkańców?!

Pozostałe