Czy testy na koronawirusa w Małopolsce będą obowiązkowe? Minister odpowiada

  • 23.11.2020, 10:24
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Czy testy na koronawirusa w Małopolsce będą obowiązkowe? Minister odpowiada Fot. ilustracyjne/freepik.pl
Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że przesiewowe testy na koronawirusa być może będą w naszym województwie obowiązkowe.

 

Jeszcze ostateczne decyzje nie zostały podjęte, w jaki sposób przeprowadzimy testy przesiewowe na koronawirusa. Bierzemy pod uwagę różne warianty. W jednym z nich damy uprawienia lekarzom rodzinnym. Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany. Drugi model to wykorzystanie całej sieci punktów drive-thru. Pewnie będzie to obowiązkowe – poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia w porannej rozmowie RMF FM.

Minister zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu zostanie podjęta ostateczna decyzja czy testy na koronawirusa będą obowiązkowe, czy jednak będziemy mieli w tej kwestii pewną dowolność.

Jeśli byśmy wybrali pierwszy z wymienionych modeli, to testowanie mogłoby się rozpocząć tak naprawdę od razu, w przypadku drugiego modelu potrzeba zapewne około tygodnia lub dwóch na zorganizowane logistyki – wyjaśnił w czasie rozmowy.

Przypominamy, że Małopolska będzie jednym z trzech województw, które zostaną objęte testami przesiewowymi. Badania będą realizowane za pomocą szybkich testów antygenowych w wymazie z nosogardzieli.

 

Źródło info: RMF FM/Gazeta Krakowska

Barbara Ćmiech

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zwolennik demokracji
zwolennik demokracji 24.11.2020, 19:11
nikt nie ma prawa zmuszać do testu
~~~~ja
~~~~ja 24.11.2020, 08:44
Testy nie powinny być obowiązkowe z tym, że każdy kto nie zgadza się na testy obowiązkowo odbywa 2 tygodniową kwarantannę i po problemie. Nikt was nie zarazi, nikt chipa nie wszczepi, ziemia nadal będzie płaska itd.w czym problem?
..............
.............. 25.11.2020, 08:28
testy nie i kwarantanna tez nie jak dobrze sie czuje to po cholere ma siedziec w domu,przestancie juz panikowac nakrecacie sie ,nie robic testów wogóle i nie bedzie chorych na covida tylko beda chorzy jak zawsze byli
~~~~ja
~~~~ja 25.11.2020, 09:29
A nigdy nie słyszałeś/aś, że można przechodzić bezobjawowo wtedy Ty czujesz się normalnie ale nawet nieświadomie możesz zarażać innych i właśnie dwutygodniowa kwarantanna wyeliminowałaby taką możliwość.
on
on 26.11.2020, 12:50
Ale ponoć wedlug najnowszych badan osoby bezobjawowe maja tak mało wirusa że nie zarażają innych.
Zmiennik
Zmiennik 23.11.2020, 19:19
Muszę się przyznać do czegoś..Mam 34 lata i nigdy nie byłem na wyborach. Na następnych będę!Przepraszam Was wszystkich za moją nieodpowiedzialność/głupotę! Najwyższy czas usunąć to tałatajstwo!
ghjk
ghjk 24.11.2020, 08:13
Niestety ale pójdziesz zagłosować na cyrk by się dalej kręcił. Najlepiej będzie jak zniknie RODO bo listy obecności dawniej wywieszone kto głosował to było dobre. Teraz wpisze się jakaś ustawiona pinda z komisji za cb i odda głos na swoją ukochaną partię. Ja nie chodzę głosować ale zacznę i głosy oddaje nieważne. Dodatkowo pokolenie mocherów musi naturalnie umrzeć. Politycy zmienią się w kraju przy bardzo niskiej frekwencji na wyborach lub nieważnych głosach. Jednak wtedy sfałszują wybory. Na nich nie ma rady jedyne to rewolucja i wynieść ich ze stołków.
hwdpopis
hwdpopis 23.11.2020, 20:24
Przecież w Magdalence pokazali, że to koledzy od kieliszka. Czy zagłosujesz na Rudego, czy Jarkacza, to jeden wuj. Nie ma normalnego wyboru wśród polskich partii, więc leyę na nich wszystkich
Bochum FG
Bochum FG 23.11.2020, 19:08
Nie dam sie zarazić,musicie mnie siłą przebadać
Slonecznik
Slonecznik 23.11.2020, 18:59
A za chwilę zrobią nam pandemie odry, bo ostatnim razem nie udało się...
Ooo.
Ooo. 23.11.2020, 18:26
Malo ze przenosza syf na rekawicach tote testy sa malo wiarygodne raz wyjdzie wirus nastepny raz niejednoznaczny albo plusowy nakupili zlomu i cos musza z tym zrobic a sanepidy padly na pysk gubia dane. sanepidy podaja co innego. a rzad jaruzelskiego podaje co innego sami sie juz pigubili w tym co mowia to jestjajas szopka
Bubu
Bubu 23.11.2020, 14:22
I będą robić tak jak obecnie???? Każdego dotykają w tych samych rękawiczkach?!!!!! Przenoszą syf z człowieka na człowieka. Niech się sami przebadają ale u psychiatry!!!!!
pisout!
pisout! 23.11.2020, 19:03
Wcześniej patyczek do nosa, a potem do Dziubka...nie, dziękuję!
Onbbb
Onbbb 23.11.2020, 14:20
Co bedzie zomo palowac ludzi i zmuszac do testu? Maja lipne testy i chca sie ich pozbyc niech pisiory zrobia sobie tesy na glowy
Kac
Kac 23.11.2020, 13:53
Hahaha no ja już zajmuje kolejkę!W du*** mnie pocałujcie a testy jak chcecie to sobie róbcie!
m
m 23.11.2020, 13:22
Totalnie głupi pomysł który wprowadzi tylko większe zamieszanie wiedząc że testy antygenowe są jeszcze mniej dokładnym jak rt pcr a liczba zakażeń w najbliższym czasie będzie maleć ,taka jest kolej każdej epidemii.
Wolny człowiek
Wolny człowiek 23.11.2020, 12:45
Mam w głębokim poważaniu wasze śmieszne testy, nawet jak miałbym kare zapłacić. 😡
Kot Wasyl
Kot Wasyl 23.11.2020, 12:25
Obowiązkowe dla wszystkich testy w punktach drive-thru to będzie jakiś logistyczny koszmar. Już teraz trzeba czekać długo w kolejce, a jak liczba testowanych osób zwiększy się dziennie kilkadziesiąt razy? A tu idzie zima i pogoda coraz gorsza. Nie każdy ma samochód - niektórzy muszą odstać swoje na zewnątrz. Co z osobami starszymi, mającymi problemy z poruszaniem się lub leżącymi, które w ogóle nie wychodzą z domu? Jeśli mają rodzinę, która jakoś ich dowiezie autem, to dobrze, ale i tak ileś tam godzin spędzonych w samochodzie dla takiej osoby to będzie koszmar. A co, jeśli nie ma ich kto podwieźć? Będzie zorganizowany dla nich jakiś transport, czy "radź se sam"? A jak nie dotrą, to co? Kara finansowa? Przymusowe przewiezienie na test przez policję? A co z ludźmi pracującymi? Będą musieli brać urlopy czy będą przysługiwały wolne godziny, jak np. w przypadku badań okresowych? Tylko który pracodawca prywatny zgodzi się na coś takiego?
234
234 23.11.2020, 11:49
Nie zgodzę się na testy. Nie będę ponosić konsekwencji fałszywego wyniku. Precz z komuną pisu! Wyjadę z kraju na ten okres lub przeniosę się do innego województwa.
~~~~ja
~~~~ja 24.11.2020, 08:56
Nikt płakał nie będzie tylko pamiętaj aby dotrzymać słowa.
OLO
OLO 23.11.2020, 11:36
Już ku..wa na pewno każdy się będzie testował. Co siłą będziecie zmuszać?

Pozostałe