Niemal 70 mln złotych na wsparcie małopolskich szpitali. Co dla Gorlic?

  • 24.11.2020, 11:41
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Niemal 70 mln złotych na wsparcie małopolskich szpitali. Co dla Gorlic? fot. haloGorlice
Małopolskie szpitale dostaną kolejne wsparcie w postaci sprzętu specjalistycznego, środków ochrony osobistej i środków na modernizację przyszpitalnych tlenowni.

 

Pieniądze na wsparcie placówek w łącznej kwocie 69 mln zł pochodzą z projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Gorlicach za UMWM:

Oprócz środków ochrony osobistej kupione zostaną także dodatkowe rezonanse magnetyczne, 11 tomografów, 3 aparaty RTG oraz Mobilny Punkt Poboru Krwi, czyli specjalistyczny środek transportu sanitarnego, tzw. krwiobus. Wszystkie szpitale będące Partnerami Projektu zostaną zaopatrzone również w tzw. bramki dezynfekcyjne, tj. bramki służące do dezynfekcji ludzi podczas wejścia i wyjścia ze szpitala.

W siedmiu placówkach zostaną przeprowadzone niezbędne prace adaptacyjno - remontowe w celu zwiększenia możliwości diagnostycznych, ratowniczych i medycznych regionu, inwestycje w infrastrukturę tlenowni w szpitalach, a także inwestycje w infrastrukturę zasilania awaryjnego szpitali w energię elektryczną.

 

Na liście Partnerów Projektu, do których trafi zakupiony sprzęt, wyposażenie i środki ochrony osobistej znalazł się także Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciroko
Ciroko 24.11.2020, 15:10
Może i na wodę w butelkach wystarczy.
Buka
Buka 24.11.2020, 12:35
To może i wodę kupią dla chorych a nie będą ludzie składki robić.

Pozostałe