Pociąg do Krakowa: już niedługo codzienny kurs!

  • 24.11.2020, 16:01
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pociąg do Krakowa: już niedługo codzienny kurs! foto: PKP Intercity
To wiadomość, która dla wielu będzie bardzo radosna: od 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów, który przewiduje m.in. codzienne kursy ze stacji Gorlice-Zagórzany do Krakowa!

 

Jak podaje UM Gorlice:

Od 13 grudnia 2020 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP. Mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z oferty PKP Intercity i codziennie dojechać do Krakowa ze stacji Gorlice-Zagórzany. Na tych połączeniach będą obowiązywały wszystkie ustawowe zniżki (m.in. dla osób z niepełnosprawnościami, uczniów, studentów, etc.).


Rozkład jazdy:

TLK – PKP Intercity (codziennie)

Gorlice-Zagórzany  (odjazd: 7.13) – Kraków Główny (przyjazd: 9.30)

Gorlice-Zagórzany  (odjazd: 16.53) – Kraków Główny (przyjazd: 19.01)

Kraków Główny (odjazd: 9.44) – Gorlice-Zagórzany (przyjazd: 12.02)

Kraków Główny (odjazd: 19.22) – Gorlice-Zagórzany (przyjazd: 21.39)

 

Cały czas funkcjonuje też połączenie weekendowe Kolei Małopolskich.

Koleje Małopolskie

Gorlice-Zagórzany  (odjazd: 17.50) – Kraków Główny (przyjazd: 20.29) – tylko w niedziele

Kraków Główny (odjazd: 18.01) – Gorlice-Zagórzany (przyjazd: 20.54) – tylko w piątki

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 21.12.2020, 19:56
Pociąg ciągle wyjeżdża spóźniony z Krakowa, w czwartek było 35 min spóźnienia, dzisiaj znowu...Strasznie stary skład, w pociągu nie ma informacji o stacjach na których się zatrzymuje, trzeba wiedzieć gdzie wysiąść a po ciemku czasem ciężko coś zobaczyć za oknem. Miał być podstawiony autobus komunikacji miejskiej po przyjeździe z 30 min opóźnieniem na stację autobusu już nie było. Prawdopodobnie następnym razem znowu pojadę autobusem albo samochodem.
JA
JA 25.11.2020, 11:01
świetna propozycja.Oby tylko na dłużej sie utrzymały proponowane kursy.Teraz będzie to trudne bo mało osób jezdzi gdzie kolwiek.
Polak
Polak 25.11.2020, 10:37
A dlaczego Gorlice-Zagórzany, a nie Gorlice-Dworzec? Żeby to było jakoś sensownie skomunikowane razem?
To może chociaż MZK puści kursy z GDA np. 45 minut przed odjazdem pociągu na stacje i powiedzmy 30 minut po przyjeździe pociągu na stacje?
km
km 25.11.2020, 15:17
Dlatego ze wjazd do centrum trwalby dobre 30 minut...
Powiat.
Powiat. 25.11.2020, 10:10
Na Jaśle pisało że cena biletu 25.60 zt
km
km 25.11.2020, 15:19
oni pisali o cenie z Jasla. 25.90.
Z Gorlic Zagorzan bilet kosztuje 24.90 normalny i sa ulgi ustawowe - np. Student 12.20. Pociag kursuje codziennie juz od kilku lat. Do tej pory wieczorem jechal do Krakowa a powrot byl wczesnie rano
Biegacz
Biegacz 25.11.2020, 09:50
Fajnie będzie łatwiej stąd wyjechać
Zdziwiony
Zdziwiony 24.11.2020, 20:19
Pociągami teraz będą Covidowców z Krakowa zwozić. Taka wymiana - pociąg za chorych.
ja
ja 24.11.2020, 18:04
supr nawet szybko a ile bilet?
km
km 25.11.2020, 15:22
24.90 normalny, obowiazuja znizki ustawowe (np. Studencka 51% czyli 12.20)
K
K 24.11.2020, 17:08
@Ronin chciales powiedziec underground 😉
~~~~ja
~~~~ja 24.11.2020, 16:29
Fajnie, tylko oby nie skończyło się tak, że uruchomią kurs teraz w czasie pandemii nacieszymy się nim z 2 - 3 miesiące i okaże się on nierentowny (na co na pewno pandemia będzie miała wpływ) wskutek czego nastąpi bezpowrotna likwidacja kursu.
km
km 25.11.2020, 15:23
pociag kursuje od kilku lat wiec moze nie będzie tak zle. Niestety wiosna 3 miesiace komunikacji zastepczej sie zapowiada
Biegacz
Biegacz 25.11.2020, 10:09
Niestety tak się to pewnie skończy, pociągi będą teraz jeździć prawie puste. Studenci zdalni, prawie wszystko pozamykane, nie ma po co jechać do Krakowa.
Ronin
Ronin 24.11.2020, 16:26
Dlaczego na zdjęciu londyński overgroud?
studentka
studentka 24.11.2020, 16:22
A jest szansa na Gorlice-Rzeszów?
Km
Km 25.11.2020, 15:24
jest weekendowy w sezonie studenckim

Pozostałe