Szalowa pełna jest muzyki. Tutaj wszystko śpiewa i gra

  • 26.11.2020, 14:17
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
O muzycznych tradycjach Szalowej powiedziano już wiele, choć pełnej historii szalowskiego grania i śpiewania odtworzyć się już nie sposób.

 

W ramach projektu „Muzyką daj się unieść” udało się stworzyć płytę pt. „Szalowski Galimatias”.

Na płycie znajduje się trzynaście utworów promujących prawdziwe bogactwo muzyczne, kulturalne czy historyczne Szalowej. W nagraniach udział wzięli szalowscy muzycy, a także zaproszeni goście.

To utwór w wykonaniu naszych szalowskich wokalistów oraz reprezentantów grupy warsztatowej, która powstała właśnie w Szalowej. Posłuchajcie i zobaczcie jak wiele piękna jest wokół nas. Może uda nam się Was rozśpiewać i roztańczyć tej jesieni dźwiękami płynącymi wprost z Szalowej. Kolejne odcinki z naszej płyty już wkrótce! Zostańcie z nami! Wkrótce pokażemy Wam kolejne odsłony tej produkcji, a dzisiaj prezentujemy teledysk do piosenki otwierającej płytę „W Szalowej jesień tańczy” - zachęcają muzycy.

 

Posłuchajcie jak zaśpiewali dla Was Katarzyna Sorota, Ola Wiejaczka i Damian Węgrzyn. Wyjątkowość piosenki powoduje fakt, że tekst został stworzony przez laureata zeszłorocznego konkursu na najlepsze słowa piosenki w Szalowej Bogdana Nowickiego, muzykę natomiast skomponował Piotr Bzowski.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wydawcą płyty jest Stowarzyszenie Miłośników Teatru w Szalowej, a płyta powstała w ramach projektu „Muzyką - daj się unieść - aktywizacja lokalnej społeczności wsi Szalowa poprzez kulturę i sztukę” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Patronat nad płytą objął portal haloGorlice, Radio Kraków oraz Gorlice.tv

 

 

źródło: Szalowa - daj się unieść

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe