Obrazki ze Słoikowa, czyli pierwszy serial kręcony w Gorlickiem

  • 26.11.2020, 12:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Po 20 latach mieszkania w wynajętym mieszkaniu na strzeżonym osiedlu w warszawskim Wilanowie, romansowania z Leszkiem Balcerowiczem, raczenia się winem od Marka Kondrata, frustracji lockdownem i pandemią, przyjeżdża na prowincję, w Beskid Niski. Poznajcie Paulę.

 

Rozmawiamy z odtwórczynią głównej roli filmu „Sceny ze strzyżonego osiedla” aktorką Moniką Babulą.


HaloGorlice: Kim jest bohaterka filmu, Paula?

Monika Babula: Paula to jedna z postaci popularnego w Warszawie spektaklu „Pożar w burdelu”, w jakim miałam przyjemność grać przez ostatnie sześć lat.

Jest przedstawicielką klasy średniej, która przyjechała ze „Słoikowa”, jej bogaty i zawiły życiorys obejmujący 30 lat transformacji, można śledzić przez cały czas trwania kabaretowego spektaklu. To właśnie ona jest zmuszona porzucić korporację i wyjechać z dużego miasta na prowincję, trafia tu i... dalej nie mogę już opowiadać, żeby nie zdradzić szczegółów filmu, do obejrzenia którego Państwa zapraszam.

W sieci pojawił się właśnie pierwszy film „Sceny ze strzyżonego osiedla”. Czy będą kolejne części?

Nabraliśmy apetytu na dalsze odcinki, na pewno serial doczeka się kontynuacji. Nie zdziwcie się Państwo, że gdzieś tam obok was w Gorlicach pojawi się Paula i jej przejawy bycia. A może spotkacie ją w lokalnych second handach, być może jej nawet nie poznacie, bo ona bardzo dobrze adaptuje się do lokalnego krajobrazu Słoikowa. A jak ona się tu czuje, co myśli, jak przeżywa rozstanie z atmosferą wielkiego miasta? O tym mogą się Państwo przekonać oglądając film.

Gdzie można usłyszeć jeszcze o Twoim projekcie?

Zapraszam oczywiście do internetu, gdzie na profilu Pożar w burdelu są relacje ze spektakli, a także przed głośniki Rock Radia. Dzisiaj (26 listopada) o godz. 22 można usłyszeć wywiad, jakiego udzieliłam Tomkowi Miarze, w programie „Niezły gość”. Link do rozgłośni >>>Rock Radio


Dziękujemy za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam ze Słoikowa.


Portal halogorlice.info objął patronatem medialnym produkcję serialu „Sceny ze strzyżonego osiedla” i ma swój wkład w jego realizację.


 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe