Rekordowa liczba aspirantów przyjęta do grona bobowskich ministrantów

  • 08.12.2020, 09:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Rekordowa liczba aspirantów przyjęta do grona bobowskich ministrantów fot. naszabobowa.pl
W czasie uroczystej Mszy Świętej w minioną sobotę, 5 grudnia 2020r. grono Liturgicznej Służby Ołtarza w Bobowej powiększyło się aż o 32 nowych ministrantów.

 

Jak podaje portal naszabobowa.pl:

Grono Liturgicznej Służby Ołtarza w Bobowej liczy około 120 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. W tym roku padł rekord i do jego grona przyjęto aż 32 nowych ministrantów. Aspiranci przygotowywali się do swojej nowej posługi przez ostatnie 3 miesiące pod kierownictwem ks. Jarosława Kokoszki. Pomagali w tym ceremoniarze, którzy prowadzili część praktyczną zajęć z ministrantami.

Uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów odbyło się 5 grudnia 2020 roku na Mszy świętej o godz. 11.00. Msza św. pod przewodnictwem Pasterza tarnowskiej diecezji bp Andrzeja Jeża celebrowana była w intencji całej wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin. W wygłoszonej homilii biskup przypomniał słowa Chrystusa o tym, że wszyscy powinniśmy stać się jak dzieci, aby wejść do królestwa Bożego. Podkreślał, że to właśnie dziecięce zaufanie, prostolinijność, dziecięca wrażliwość i otwartość pozwala oczami wiary dostrzec Bożą obecność pośród nas, dostrzec Pana Jezusa pod postacią Chleba i Wina w czasie Eucharystii. Ks. biskup życzył chłopcom, by byli dobrymi ministrantami, którzy kochają nade wszystko Pana Jezusa obecnego w Eucharystii, słowie Bożym, w drugim człowieku i otaczającym świecie.

Proboszcz Parafii ks. dr Marian Chełmecki nie krył dumy z tak licznego grona nowych ministrantów. Gratulował chłopcom, ich rodzicom oraz opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

źródło info: naszabobowa.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

psia faja
psia faja 20.12.2020, 10:05
Tylu ministrantów się zgłosiło? Przecież zbliża się kolęda. Rodzice, miejcie na uwadze swoje dzieci by Pan Sekielski nie musiał kręcić nowych filmów.
aa
aa 20.12.2020, 12:18
Czemu nie chcesz przywołać filmu Sylwestra Latkowskiego?
Też dotyczy pedofilii.
janek
janek 09.12.2020, 20:20
Czy było 15m2 dla każdego?
lektor
lektor 09.12.2020, 11:35
ślimak ślimak wystaw rogi...
as
as 08.12.2020, 13:23
Ciekawe, kiedy w tej parafii pojawi się nowy katecheta........Pokusa się zmaterializowała.
Tragedia
Tragedia 08.12.2020, 11:54
Ja nie rozumiem tych rodzicow, ktorzy widzac, slyszac moze czytajac co sie dzieje w polskim kosciele w ten sposob narazaja zycie swoich dzieci. Przecierz w kazdej chwili do tej parafi moze byc przeniesony "ksiadz [ktory] zgrzeszyl? No zgrzeszyl. A kto nie ma pokus?" Jezeli te dzieci zostana skrzywdzone to nie bedzie juz tylko wina ksiedza ale tez tych rodzicow.
~~~~ja
~~~~ja 08.12.2020, 15:31
Nie dawno media (oczywiście tylko te obiektywne) pisały o nauczycielu, który okazał się pedofilem i może z tego powodu mamy nie posyłać dzieci do szkoły? Czy dlatego, że jeden na iluś tam pierniczy głupoty lub co gorsza jest tym pedofilem to trzeba wszystkich pakować do jednego wora? Czy może ta reguła dotyczy tylko księży?
Oczywiście, że dla niektórych tylko księży, bo są bardzo niewygodni środowiskom LGBT, więc wspierające ich lewicowe media w innych przypadkach mają klapki na oczach i nawet się nie zająkną a jak ksiądz to afera.
~~~~ja
~~~~ja 09.12.2020, 11:26
Ktoś mi poda konkretne kiedy to prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania gdy to przestępstwo zostało zgłoszone? Oczywiście chodzi mi o zgłoszenia zanim sprawa uległa przedawnieniu, bo do niedawna często tak było dopiero PiS zmienił prawo aby takie przestępstwa nie ulegały tak szybko przedawnieniu.
Smutna prawda jest taka, że to najczęściej to wina RODZICÓW, którzy często nawet wiedząc, że coś złego się dzieje często sami brali udział w tuszowaniu sprawy z różnych powodów od troski o własne dziecko (aby nie musiało tego przeżywać podczas zeznań), przez obawę o to co powiedzą sąsiedzi bo przecież oni oskarżają księdza (że niby jak można)... aż po przyjmowanie "rekompensaty" w postaci sporego zastrzyku gotówki.
Druga sprawa dlaczego sami pokrzywdzeni najczęściej sobie przypominają o sprawie po 20 czy 30 latach więc jedno przedawnienia a drugie raczej trudno to udowodnić. Dlaczego nie zgłosili sprawy nawet w chwili osiągnięcia pełnoletności tylko dużo później?
Biskup nie jest od wymierzania kary więzienia więc nawet jeżeli miasto huczy od plotek póki nikt nie zgłosi sprawy do prokuratury to nadal tylko plotka, gdy toczy się sprawa jest tylko podejrzanym a nie skazanym a żeby skazać najpierw trzeba sprawę zgłosić i jak najszybciej a to czy podejrzany ksiądz zostaje przeniesiony do innej parafii czy nawet innego kraju nie uchroni go przed wymiarem sprawiedliwości oczywiście jeżeli sprawa zostanie zgłoszona.
Więc jeszcze raz pytam o przykłady kiedy to prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania z uwagi na to. że osoba podejrzana jest księdzem?


Tragedia
Tragedia 09.12.2020, 10:33
Jak szybko ten nauczyciel byl aresztowany, jak szybko postepowalo dochodzenie, jak szybko skompletowano material dochodowy, czy prokurator byl zobowiazany prawnie "podzielic" sie z podejrzanym swoimi aktami, czy Zwiazek Zawodowy czy inna organizacja nauczycielska "przeniosla" tego nauczyciela do innej szkoly gdzie nadal ma dostep do dzieci??? Ty powinienes/as byc obiektywny/a Tu nie ma porownania!!!
odp.ja
odp.ja 09.12.2020, 08:53
nie życzę ci żeby twoje dziecko było molestowane...nie życzę
V
V 08.12.2020, 19:24
tyle, że nauczyciel pedofil poszedł siedzieć, nie był pod specjalną ochroną państwa i instytucji dla której pracował.
MrRed
MrRed 08.12.2020, 10:28
podziwiam za odwagę. bo doszliśmy z dnia na dzień do sytuacji, w której wyznanie wiary znów zaczyna być bohaterstwem. ciekawe, ze prezydent USA zawsze praktycznie mówi o modlitwie. jak by to nie było amerykańskie, u nich przechodzi bez mruczenia i mamrania. a u nas sie zaczyna, że hańba, nie wypada i w ogole to twoja prywatna sprawa. chłopaki, wytrwałości, wyrazy uznania dla Rodziców. przecież wartości jakie za tym stoją są najlepsze z możliwych. degeneraci to jedno, a przekonania i aktywne wspieranie tych pięknych ideałów przecież jest dobre!
Mr.Blue
Mr.Blue 08.12.2020, 12:58
Zgadzam się w 100%, dlatego zaprowadzam dzieci do kościoła i tłumaczę słowo Boże, a nie do zachrysti.
cięcioł
cięcioł 08.12.2020, 11:45
wielka szkoda tylko, że ideały sobie, a praktyka sobie
Zaciszna zachrystia