Z notatnika policjanta: kolizje, pożar i zdewastowany plac targowy

  • 18.12.2020, 10:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Z notatnika policjanta: kolizje, pożar i zdewastowany plac targowy Fot. OSP KSRG Moszczenica
Wczoraj (17 grudnia) doszło w naszym powiecie do kilku zdarzeń drogowych, pożaru sadzy, który zakończył się niemałymi stratami, a urzędnicy z gminy Moszczenica zgłosili, że na miejscowym placu targowym wandale zdewastowali wyposażenie sanitarne.

 

Kilkanaście minut po godz. 13 na ulicy Stróżowskiej w Gorlicach zderzyły się dwie osobówki.

Z relacji kierowcy audi wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku niezachowania dostatecznej ostrożności podczas cofania przez nieznanego mu kierowcę, który zmusił go do gwałtownego hamowania. Kierowca audi w następstwie tego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym fiatem.

Policjanci zadecydowali o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie.

Niemalże w tym samym czasie doszło do kolejnej kolizji, tym razem na ulicy Legionów w Gorlicach.

Kierowca opla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył forda. Został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma punktami – wyjaśnia aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Dwie godziny później w Libuszy kierująca fiatem na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w przepust. Na szczęście ani jej, ani jadącemu z nią pasażerowi nic się nie stało. Kierująca została ukarana 300 zł mandatem i punktami.

Jeszcze tego samego dnia doszło do pożaru kotłowni w Moszczenicy, który został spowodowany zapaleniem się nagromadzonej sadzy w kominie. Wstępnie właściciel domu oszacował starty na 50 tysięcy złotych.

Również wczoraj do gorlickich mundurowych zgłosili się urzędnicy z gminy Moszczenica z zawiadomieniem dotyczącym zniszczenia mienia na terenie targowiska. Nieznany sprawca zdewastował wyposażenie sanitarne. Zniszczenia zostały oszacowane na około tysiąc złotych.

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Dziewica
Pan Dziewica 18.12.2020, 15:30
Każdy głupi niszczy swoje i za swoje podatki.
Łysy
Łysy 21.12.2020, 07:38
Podejrzewam, że mógł to zrobić ktoś, kto do podatków się nie dorzuca za wiele... ;)

Pozostałe