Szopka jak wehikuł czasu. Wnętrze tej gorlickiej zachwyci wielu z Was

  • 22.12.2020, 11:25
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Szopka jak wehikuł czasu. Wnętrze tej gorlickiej zachwyci wielu z Was Fot. haloGorlice
Jeśli przechodziliście dziś w południe w okolicy gorlickiego rynku, mogliście zauważyć niemałe poruszenie wokół szopki, która stanęła tam wczoraj wieczorem. Będzie inna, będzie piękna.

 

Na gorlickim rynku ogromne poruszenie. Mimo braku śniegu, świąteczna atmosfera jest coraz bardziej wyczuwalna. Podjeżdżają kolejne wozy, zwarta grupa pracuje, by wszystkie dekoracje były na czas.

Pojawiają się unikatowe rekwizyty, a wnętrze świątecznej szopki wypełniają piękne przedmioty. To, co zobaczycie już niebawem w jej wnętrzu zachwyci wielu z Was. Starszych przeniesie myślami do wnętrza drewnianych domów ich babć, dziadków, rodziców.

Tam przy kuchennym piecu stół, wokół którego zawsze toczyło się życie i święte obrazy. W centralnym punkcie scenki tradycyjna kolebka, która już teraz czeka na Bożą Dzieciną. Obok łóżko, pokryte białą, czystą pościelą. Życie domowników na chwilę zamarło w oczekiwaniu na nowego członka rodziny.

Obok scenki Betlejemskie Światełko Pokoju, które zwiastuje, że już niebawem zobaczymy wnętrze świątecznej szopki w pełnej okazałości.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe