Dziś dzień pośpiechu, czyli co załatwimy na ostatnią chwilę?

  • 23.12.2020, 08:05
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś dzień pośpiechu, czyli co załatwimy na ostatnią chwilę? Fot. ilustracyjne/ unsplash
Na ulicach naszego miasta od wczesnych godzin porannych tętni życie. Ostatnie gorączkowe przygotowania przed początkiem Świat Bożego Narodzenia trwają w najlepsze. Co jest najważniejsze na dzień przed Wigilią?

 

Kolejki w sklepach i pod punktami usługowymi. Bardziej zapobiegliwi odbierają dziś szybko zamówione wcześniej towary, co znacząco przyspiesza zakupy. Niektórzy, licząc na najświeższe dostawy, po odbiór udadzą się jutro przed południem.

Na stronach wielu urzędów i sklepów pojawiają się oficjalne komunikaty: W Wigilię nieczynne.
W tym roku jeden z dni świątecznych przypada w sobotę, a co za tym idzie, pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy: w wielu miejscach to właśnie Wigilia. Ten dzień coraz częściej jest jednak traktowany jako czas ostatnich przygotowań i faktyczny początek świąt, dlatego już w poprzednich latach obserwowaliśmy podobną praktykę. Jeśli świadczenie konkretnych usług nie jest bezpośrednio związane z przygotowaniem świąt, punkty usługowe są tego dnia zamknięte całkowicie lub też praca w nich odbywa się zdecydowanie krócej.

Kulminacyjny harmider przedświątecznych przygotowań przypada w wielu naszych domach właśnie na dziś.

Boże Narodzenie to przypomnienie o narodzinach Zbawiciela, ale naszych życzeniach, spotkaniach i w otaczających nas zewsząd reklamach, ta warstwa religijna pojawia się coraz rzadziej.

Czy więc masowe zakupy i przygotowania to już tylko pusty rytuał?

Pamiętajmy, że Święta to nie tylko uroczysta wieczerza wigilijna, ale czas pogłębiania wiary i spotkań (także tych wirtualnych) z najbliższymi. Być może dobrze, by spotkanie odbyło się nawet kosztem jeszcze jednej sałatki świątecznej czy iście reklamowej otoczki świąt. Bo najważniejsza tego dnia jest bliskość: Boga i drugiego Człowieka.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polska 2022 r.
Polska 2022 r. 23.12.2020, 17:52
Godzina od 10.00 do 12.00 to godzina dla Seniorów. Godzina od 12.00 do 14.00 to godzina dla Juniorów. A reszta niech umiera z głodu.
dość tych godzin!
dość tych godzin! 23.12.2020, 12:02
Jutro ponoć godziny dla seniorów nie obowiązują? <3 SUPER! W ogóle nie powinno! Bo to głupota. Seniorzy przed 10 rano i 12 też łażą...
MrRed
MrRed 23.12.2020, 09:54
pozdrowienia dla wszystkich, którzy stoją w tych niemożliwie długich kolejkach pod sklepami. ehhh...seniorzy...

Pozostałe