Mieszkańcy osiedla Pod Lodownią obawiają się krążącej po blokach dwójki nieznajomych

  • 05.01.2021, 11:56
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy osiedla Pod Lodownią obawiają się krążącej po blokach dwójki nieznajomych
Przed chwilą otrzymaliśmy niepokojący telefon od jednej z naszych Czytelniczek z bloku na osiedlu Pod Lodownią. Ktoś krąży po klatkach schodowych i szarpie za klamki mieszkań.

 

Gdy otworzyłam drzwi zauważyłam kobietę, w wieku około 30 lat, w fioletowej kurtce z torebką na ramieniu, dłuższe włosy spięte w kucyk – relacjonuje pani Agnieszka.

W momencie, gdy ją zauważyłam na klatce schodowej, po przeciwnej stronie wejścia do mojego mieszkania, zaczęła bardzo szybko schodzić w dół po schodach.

Wydaje mi się, że sprawdzała, czy ktoś jest w mieszkaniu i czy drzwi są otwarte. U sąsiadów było to samo, wszyscy byli zaniepokojeni zachowaniem dwójki nieznajomych, przed blokiem na kobietę czekał jeszcze mężczyzna. Sprawę zgłosiłam na policję.

Prosimy o czujność i zamykanie drzwi wejściowych w blokach, często wejście do klatki schodowej z domofonem można bardzo łatwo sforsować, korzystając z różnych metod, między innymi podszywania się pod pracowników firm kurierskich czy poczty.

Policjanci są już na miejscu i sprawdzają zgłoszenie otrzymane od mieszkańców z ulicy Żeromskiego, dotyczące tego, że ktoś chodzi po klatkach schodowych bloków i szarpie za klamki mieszkań, przypuszczalnie sprawdzając, czy są otwarte drzwi – potwierdza rzecznik gorlickich mundurowych, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 07.01.2021, 01:38
Widze ze po dlugiej przerwie swiateczno noworocznej ludzi za bardzo fantazja ponosi albo diler w promocji dziale lepsza zapodal i widza obcych na swoich klatkach schodowych.swoje herezje aby wyludzic zapewne odszkodowanie od kradziezy.tym samym osadzajac innych
Lea
Lea 06.01.2021, 12:39
U nas na bloku tez tak chodzi marzenka p.z 3maja
Nadprezes
Nadprezes 06.01.2021, 11:46
Może to anty-mikołaj Vateusz? Szuka pieniędzy i kradnie słodycze :D
Gonzo
Gonzo 06.01.2021, 08:38
Teraz będzie coraz więcej takich domokrazcow , bieda idzie ....
Bad boy
Bad boy 05.01.2021, 22:23
To są zwykle żule i też ich widziałem na Krasińskiego,sądzę że chodzą po wszystkich blokach i łapią okazję gdzie otwarte drzwi są.Dlatego dobrze jest mieć psa dobermana itp,lub twardego buta .
Szczera
Szczera 05.01.2021, 19:58
Jak zmienicie całkowicie zarząd, to problemy wiekowe się skończą.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.01.2021, 15:21
Są domofony!!! Po co wpuszczacie obcych do klatek!!! A ile razy są drzwi wejściowe do klatek otwarte i podparte bo panie wietrzą. 😖
Czytelniczka
Czytelniczka 05.01.2021, 14:52
Gdy ktoś ma czyste zamiary i teoretycznie przychodzi "prosząc o jedzenie" puka do drzwi/ dzwoni dzwonkiem a nie zaczyna od ciągnięcia za klamkę i sprawdzania czy otwarte

Pozostałe