Materac małżeński 160x200 cm

  • 05.01.2021, 16:50
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Materac małżeński 160x200 cm
Najmniejszym standardowym rozmiarem materaca dwuosobowego jest rozmiar 160x200 cm. Jest to rozmiar wystarczający i zapewniający komfortowy wypoczynek dwóm osobom.

Rozmiar to pierwszy parametr, o którym myślimy decydując się na zakup materaca. Jednak nie jest jedynym, o którym będziemy musieli zdecydować. Materac 160x200 cm dla pary powinien gwarantować wygodny sen obydwu osobom. Jeżeli różnica wagi pomiędzy użytkownikami jest niewielka i mieszczą się oni w jednym przedziale wagowym, to właściwie nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniej twardości materaca 160x200 cm. Jeżeli jednak waga przypisana jest dwóm różnym twardościom, niezbędny jest kompromis. Przy czym twardość materaca powinniśmy dobrać do osoby cięższej. Kup wysokiej jakości materac 160x200 cm na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-160x200-cm-do-spania

W celu ułatwienia wyboru sklep Kaszmirowysen.pl wprowadził czterostopniowy podział twardości:

- materace miękkie (do wagi 60 kg)

- materace średnio twarde (waga 60-100 kg)

- materace twarde (waga powyżej 100 kg)

- materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)

Wszystkie dostępne w tym sklepie materace są dwustronne. Możemy więc wybrać dwie różne twardości i dopasować jedną z nich do konkretnego użytkownika. W ten sposób żadna z osób nie będzie pokrzywdzona. Materac 160x200 cm dla dwóch osób powinien mieć elastyczność punktową, by dobrze podpierać obie sylwetki i dopasowywać się perfekcyjnie do ich kształtów. Musi też być odporny na wypracowanie i trwały. Takim materacem jest materac kieszeniowy, zbudowany z cylindrycznych sprężyn pracujących niezależnie jedna od drugiej, umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach. Odpowiednio trwały jest również materac lateksowy wykonany z 16 cm grubości bloku pianki lateksowej. W zależności od modelu materac posiada dodatkowe warstwy z różnych surowców. Elastyczność punktowa, którą charakteryzują się obydwa typy materacy 160x200 cm amortyzuje ruchy i sprawia, że jedna osoba nie wybudza drugiej przy zmianie pozycji czy wstawaniu z łóżka. Osoba lżejsza nie stacza się również w kierunku tej cięższej, gdyż nie występuje efekt falowania. O twardości materaca 160x200 cm ostatecznie decydują jednak warstwy zewnętrzne, na których bezpośredni śpimy. W ofercie między innymi materace termolastyczne, materace kokosowe oraz materace z końskim włosiem.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sienkiewicza
Sienkiewicza 06.01.2021, 14:29
Król dawno już takie cuda kupił i narobił młodych.
Zoo
Zoo 06.01.2021, 10:36
Co z tego skoro w Gorlicach nic nie kupi

Pozostałe