Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Betlejem Polskie w wirtualnej odsłonie

Podziel się
Oceń

Święta, święta.. i po świętach. Mimo że Boże Narodzenie już za nami, okołoświąteczny klimat jeszcze nie odszedł w niepamięć.

 

Już w najbliższą niedzielę (10 stycznia) o godz. 16 zapraszamy przed szklane ekrany Waszych komputerów lub telefonów na transmisje online spektaklu „Betlejem Polskie”, który rok temu spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności.

 

Spektakl oparty w znacznej części na tekście „Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla stanowi dwuwymiarowe przedstawienie rzeczywistości: sacrum czyli tajemnicy Narodzenia Pańskiego oraz profanum rozumianego jako sytuacje zakorzenione w ludowej obyczajowości, przyśpiewkach i tańcu. 

Znana historia przyjścia na świat Bożego Syna zestawiona została z sytuacjami prozaicznymi i ludzkimi, a przez to bliskimi każdemu z nas. Fakt połączenia na scenie sił Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” , Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” i Dziecięcej Grupy Teatralnej „Być Może” podkreślił złożoność opowiedzianych historii.

Sztuka ta łączy tradycyjne elementy kultury Małopolski ze współczesnym widowiskiem teatralnym. Spektakl pełen śpiewu, kolęd, tańca i symboliki na pewno dał impuls do refleksji, ale wywołał ciarki i uśmiech na twarzach widzów.

Sztuka zagrana z rozmachem, w niezwykle efektowny sposób, sprawiła, że na chwilę połączyła się sfera sacrum i profanum, której wszyscy jesteśmy częścią.

 

Tak było rok temu >>>Sacrum Profanum, czyli „Betlejem Polskie” na scenie Gorlickiego Centrum Kultury

 

Spektakl będzie można obejrzeć do 13 stycznia na kanale gorlice.tv TUTAJ. Nie przegapcie tego!

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7Policjanci stojący w rzędzie na uroczystości Uroczyste obchody Powiatowego Święta Policji w Bobowej [FOTO] Dziś (18 lipca) mieszkańcy powiatu gorlickiego licznie zgromadzili się w Bobowej, aby wspólnie świętować Powiatowe Święto Policji. Uroczystość zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach oraz Burmistrza Bobowej była okazją do uhonorowania pracy funkcjonariuszy i zaprezentowania policyjnego sprzętu.Data dodania artykułu: 18.07.2025 16:32Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 22Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama