Już niedługo pojedziemy ścieżką rowerową z Sękowej do Wapiennego

  • 08.01.2021, 10:26
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo pojedziemy ścieżką rowerową z Sękowej do Wapiennego Fot. UG Sękowa
Ścieżki rowerowe są jedną z najważniejszych inwestycji, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. To także jeden z kluczowych elementów tworzenia kompleksowej oferty turystycznej w regionie.

 

Jak podaje UG Sękowa:

W ramach projektu partnerskiego pt. „Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonowania miasta Gorlice” wzdłuż drogi powiatowej powstaje ścieżka pieszo- rowerowa  Sękowa – Wapienne o długości 3761 m wraz z 4 punktami przesiadkowymi typu B&R.

Aktualnie realizowany jest kolejny etap budowy ścieżek w miejscowości Męcina Mała.

W punkcie przesiadkowym rowerzysta będzie mógł zostawić rower i dalej jechać autobusem.

Rozwiązanie to wpływa na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i zainteresowanie komunikacją zbiorową a także na jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy. Ma to szczególne znaczenie na terenie miasta Gorlice gdzie ruch samochodowy jest największy. Jeśli warunki pogodowe nadal będą sprzyjać to już niebawem ścieżka zostanie oddana do użytku.

 

Projekt jest  współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

123 droga dla rowerów
123 droga dla rowerów 09.01.2021, 13:50
ale sukces że ho,ho
Teodor
Teodor 09.01.2021, 11:22
Czesto przygladam się jak to Gmina Sekowa tworzy kolejny produkt turystyczny i ręce mi nie opadają tylko dla tego, że juz dawno opadły. Moglbym książkę napisac wiec dam tylko kilka prostych przekładów. Wapienne brak wyraznego znaku jak wyjsc na Ferdel i informacji o wieży, ludzie krążą zdezorientowani, ponado ruch w Wapiennym powinien byc ograniczony do lokalnych mieszkańców i obslugi, reszta zmotoryzowanych powinna konczyc na parkingu kolo basenu. Radocyna synonim dzikiej doliny przyciągającej tyrystow od kilku lat zamienia sie w kolejną zabudowaną byle jak i byle gdzie wieś, niektore z budynków są tak szpetne ze mam wrażenie, ze to jakas zemsta. Tylko czekac jak położą tam asfalt. Za kilka lat turystow juz tam nie bedzie, bo caly urok doliny jest niszczony, dzialki odlesiane i odrolniane, pod kolejne domy itd itp.
wrrr
wrrr 08.01.2021, 11:56
Małuchowa niech sobie pod dom zrobi sciezke

Pozostałe