Weekendowa kronika zdarzeń: kolizje, pijani rowerzyści, pożary i ulatniający się tlenek węgla

  • 11.01.2021, 12:24
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Weekendowa kronika zdarzeń: kolizje, pijani rowerzyści, pożary i ulatniający się tlenek węgla Fot. Ropica Polska. Zdarzenie drogowe na wysokości kościoła
Policjanci i strażacy w czasie ostatniego weekendu na brak pracy nie mogli narzekać. Na szczęście obyło się bez zdarzeń tragicznych w skutkach.

 

W piątek (8 stycznia) około godz. 10 w Ropicy Polskiej kierująca fiatem, mieszkanka Dębicy, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym tirem z naczepą. Kobieta została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punkami karnymi.

>>>Ropica Polska. Zdarzenie drogowe na wysokości kościoła

Również w piątek doszło do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w Racławicach i kolejnego w Kunkowej oraz pożaru na klatce schodowej budynku mieszkalnego w Moszczenicy. Strażacy usuwali również plamę oleju na drodze w Binarowej, a w Ropie ugasili pożar ciężarówki, który spowodowała awaria układu hamulcowego.

W sobotę (9 stycznia) na ulicy Tumidajskiego w Bieczu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Bieczanin wydmuchał 1,5 promila, a do domu nie dość, że musiał wrócić na piechotę to jeszcze z 500 zł mandatem.

Tyle samo dostał gorliczanin, którego drogówka zatrzymała na ulicy Chopina w Gorlicach. Z kolei ten rowerzysta miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Strażacy w sobotę gasili pożar sadzy w kominie domu w Krygu i a na ulicy Konopnickiej w Gorlicach pomagali ZRM w transporcie chorego do karetki.

W niedzielę (10 stycznia) strażacy interweniowali w Szymbarku, gdzie mieszkanka jednego z domów zasłabła w łazience. Okazało się, że przyczyną omdlenia był tlenek węgla, który podstępnie ulatniał się za każdym razem, gdy kobieta uruchamiała ciepłą wodę. Na szczęście domownicy szybko pomogli opuścić jej łazienkę, a strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności czadu.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach / KP PSP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2021, 17:18
A co się działo w sobotę wieczorem na ul. Hallera? (dwie straze + policja)?
Pan Władza
Pan Władza 11.01.2021, 17:48
Ćwiczenia czyli inaczej Urojenia.

Pozostałe