Zabawa w podglądanie

  • 12.01.2021, 12:12
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Zabawa w podglądanie Fot. ilustracyjne
Internet daje nam niezwykłe możliwości: wiemy co dzieje się na drugim końcu świata, możemy swobodnie podróżować po Mapach Google. A co w naszej najbliższej okolicy? Tutaj także mamy wiele okazji do podglądania tego i owego...

 

Oko kamery jest wszechobecne, dyskretne i czasem warto wiedzieć, gdzie może nas dojrzeć. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym regionie. Zobaczcie, jakie miejsca możecie podglądać przez całą dobę dzięki kamerom, które rejestrują wydarzenia z miejsc bliskich i dalekich...

Czy gorliczan można podglądać?

Ogólną panoramę miasta z wysokości osiedla Hallera zobaczycie >>>TUTAJ. Widok jest bardzo ogólny i niewiele mówi nam o tym, co dzieje się w najbliższej okolicy. Podejrzeć możemy najwyżej pogodę.

Co ciekawe, mimo niedawnej informacji o niemal 100 kamerach, które mają stać na straży naszego bezpieczeństwa w Gorlicach, nie ma kamerki, która pozwalałaby w czasie rzeczywistym obserwować sytuację w centrum miasta. Umieszczenie takiej kamery na budynku Ratusza czy w innym centralnym puncie, który umożliwiałby podglądanie sytuacji na Rynku z pewnością spotkałoby się z zainteresowaniem. W wielu miejscowościach jest to swoisty standard.

Chociaż kamery w mieście są obecne, ich podgląd dostępny jest tylko stróżom naszego bezpieczeństwa.

Kamerki z Klimkówki, Sękowej, Uścia Gorlickiego i Wysowej Zdroju ze strony >>>monitoring24.powiatgorlicki.pl niestety nie funkcjonowały poprawnie w chwili, w której przygotowywaliśmy ten materiał. Podgląd nie był możliwy. O problemie pisano także na stronie >>>zalewklimkowka.pl gdzie wskazano, że link monitoring24 „od długiego czasu jest nieczynny”. Szkoda, bo podglądanie sytuacji na Klimkówce także mogłoby być ciekawym punktem odniesienia dla osób wybierających miejsce na weekendowy wyjazd czy choćby zimowy spacer.

To kolejne miejsce, które powinno zostać uhonorowane taką kamerką on-line!

Czy narciarze są już na naszych stokach i trasach biegowych?

W odpowiedzi na to pytanie pomogą kolejne kamerki rozlokowane w regionie. Warunki na Magurze pozwoliłyby z pewnością na szybkie dośnieżenie stoku i otwarcie go dla amatorów (i specjalistów!) narciarstwa zjazdowego.

Widok na magurski stok zobaczycie zawsze >>>TUTAJ

A co w Krzywej? Centrum Narciarstwa Biegowego pozwala na podglądanie tras, na które – miejmy nadzieję – już niedługo wybiegniemy. >>>Kamerka 1 CNB Krzywa >>> Kamerka 2 CNB Krzywa

 

W Bieczu coś nietypowego: >>>kamerka GDDKiA, która pozwala na podglądanie zrzutów kamery wykonywanych co 5 minut. Sprawdzicie na nich jak wygląda ruch w kierunku Jasła i w drodze powrotnej.

Ciekawe, czy w tej chwili na gorlickim rynku stoi wiele osób?

 

Gmina Moszczenica także ma swoje kamerki. Dzięki kamerce >>>umieszczonej na budynku Urzędu Gminy Moszczenica możecie sprawdzić np. czy znajdzie się tam dla Was wolne miejsce parkingowe.

>>>Kamerka w Staszkówce pozwala podglądać sytuację wokół jednego z przystanków PKS.

 

Gmina Łużna ma do zaoferowania kilka ciekawych podglądów. Dzięki oku kamery możemy >>>spojrzeć z bliska na Gontynę. Zdecydowanie ciekawszy może być jednak widok z kamery umieszczonej na Gontynie. Umożliwia ono podgląd >>>Panoramy z Gontyny na Wzgórzu Pustki. Podgląd zazwyczaj jest możliwy, ale czasami zdarzają się i tu problemy techniczne. Ale kamerki są.

 

Czy znacie jeszcze jakieś punkty, w których są umieszczone kamerki dostępne dla wszystkich on-line? Dajcie znać! Gdzie jeszcze powinny pojawić się takie kamerki?

Piszcie, proponujcie!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dla kamery z ratusza
dla kamery z ratusza 12.01.2021, 22:37
stanowcze NIE!!!
Statystyk
Statystyk 12.01.2021, 20:57
Tarnów zostanie Powiatem Gorlickim.
Zbok
Zbok 12.01.2021, 20:55
Podglądanie jest fajne, codziennie sąsiadke analizuję
bad blake
bad blake 12.01.2021, 20:26
Magurze już nic nie pomoże... kiedyś to qórła byo
wqerghjmjg
wqerghjmjg 12.01.2021, 14:55
skrzyżowanie na żywo w Grlicach https://www.traxelektronik.pl/…
wujek Stefan
wujek Stefan 12.01.2021, 12:50
Staszkówka PKS - wciąż lepsze niż Klan
MrRed
MrRed 12.01.2021, 13:41
no to oczywistości na dobry poczatek. rynek: Gorlicki, Biecki, Bobowski... bo w staszkówce PKS jest :D

Pozostałe