Śnieg w połowie stycznia zaskoczeniem nie jest

  • 13.01.2021, 08:51
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Śnieg w połowie stycznia zaskoczeniem nie jest Fot. halogorlice
Zobaczcie, jak wyglądają dziś ulice i chodniki naszego miasta. Żadne zakazy nie ograniczyły tak naszego ruchu, jak oczywisty o tej porze roku, czysty, biały śnieg.

 

Już od wczesnych godzin porannych ulicami naszego miasta jeździły piaskarki. Główne drogi pozostają w pełni przejezdne, a właściciele posesji dwoją się i troją, by jak najszybciej odśnieżyć podjazdy i chodniki przy swoich domach. Śnieg nie jest zaskoczeniem dla nikogo, ale niewątpliwie jest to uciążliwość, o której chętnie zapominamy.

Cieszą się mieszkańcy tych regionów, w których za fundusze samorządowe udało się zakupić specjalne traktorki do odśnieżania: koszmar wielogodzinnego przerzucania śniegu skończył się.

Ostrożne prognozy wskazują, że tym razem śnieg zostanie z nami na dłużej. Przez najbliższych kilka dni powinniśmy spodziewać się codziennych jego opadów, a temperatura z dnia na dzień będzie spadała coraz bardziej poniżej zera.

Uważajcie na drogach i w czasie spacerów. Mimo starań, nie jest możliwe usunięcie śniegu ze wszystkich tras tuż po opadach.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (13)


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Podatnik
Podatnik 14.01.2021, 11:18
Osoby odpowiedzialni za utrzymanie dróg powinni natychmiast wziąś się do roboty! To samo dotyczy utrzymania dróg w gminie Łuzna i Grybów Wzywam kierownictwo do roboty ,a jak sobie nie radzą natychmiast do dymisji!
Urzędowe gumowe ucho.
Urzędowe gumowe ucho. 14.01.2021, 07:21
Czy to prawda, że są złożone wnioski o przeniesienie Instytucji Powiatowych do Tarnowa, i wrysowanie w mapki jednego silnego Powiatu?!
Lachom
Lachom 13.01.2021, 21:26
Yoooo śnieg w zimie
xxx
xxx 13.01.2021, 21:01
Jak to nie jak w tamtą zimę śniegu nie było.
żbik
żbik 13.01.2021, 13:39
Panie Burmistrzu Biecza - wstyd! WIELKI WSTYD!!! Za wcześniej rządzących gminą Biecz było słabo, ale teraz jest żałośnie!!! Wszystko robicie na pokaz, byle jak, byle szybko i byle na pokaz .A jakość tej pracy tragiczna! Po co remontować istniejące już drogi, osuwiska - tam się topi pieniądze, a i tak nie widać. Lepiej budować drogi dla picu - jak ta równoległa do obwodnicy (na wysypisko), jak ta budowana (równoległa do Binarowskiej), i wiele, wiele innych kiczy!!!! Bezpieczeństwo mieszkańców i gości macie w ..... . Pasów jak nie było tak nie ma! Śnieg jak spadł tak leży. Ślisko, niebezpiecznie i brzydko!!! Wstyd panie, wstyd!
Bieeeeczczczysko
Bieeeeczczczysko 13.01.2021, 12:12
Jesli chcecie zobaczyć prawdziwie nieodśnieżone chodniki, ulice, parkingi, to zapraszamy do Biecza!!! Tu znajdziecie wzór gminy jak nic nie robic, a kasę brać!
Rdza
Rdza 13.01.2021, 11:52
W Nowicy dalej droga nie odśnieżona, życzę nie wyjechania wszystkim urz3dnikom wstyd
Łysy
Łysy 14.01.2021, 07:22
Bo do tego wygwizdowa pług dojedzie w okolicach lutego :P
Ul Szopena
Ul Szopena 13.01.2021, 11:47
W grudniu potrafili koparkami jeździć a dziś nic xDD
Żubr
Żubr 13.01.2021, 10:18
Śnieg w styczniu i do tego ludzie odśnieżają. Kto to widział takie rzeczy... News Roku
qwd23e
qwd23e 13.01.2021, 10:18
ostrzezenia były przed opadami a drogi w okolicach miasta zasypane ,drogowcy zaskoczeni
~~~~ja
~~~~ja 13.01.2021, 11:08
Sam jesteś zaskoczony a nie pomyślałeś, że po prostu nie ma tyle sprzętu ani ludzi aby wszystko z samego rana odśnieżyć?
asdfk
asdfk 13.01.2021, 12:09
to dyrektor godromu do zwolnienia skoro nie potrafi miec w firmie tyle sprzetu aby zapewnic wszedzie porzadek
~~~~ja
~~~~ja 13.01.2021, 16:07
@asdfk Jak to będzie twoja firma to się zwolnisz albo lepiej na liziku zainwestujesz sporo kasy w sprzęt, który przez większość niby sezonu i po sezonie będzie stał oczywiście też łatwo znajdziesz pracowników - kierowców na zlecenie (inaczej byś nie wyrobił), którzy będą chcieli w godzinach 02:00 - 10:00 (oczywiście tylko kiedy pada), bo jaśnie pan z samego rana musi mieć odśnieżoną drogę w jakimś wygwizdowie.

Grubo przesadzasz gdyby określone w przetargu wymagały odśnieżania z samego rana podrzędnych dróg prawdopodobnie ŻADNA firma by się nie podjęła ośnieżania i tyle byś nakombinował, że sam brałbyś łopatę i naprzód!

Mam lepszy pomysł skoro tak łatwo szastać czyimiś pieniędzmi może kup dom przy drodze krajowej, która na pewno zawsze będzie ośnieżona i po problemie.
..ty
..ty 14.01.2021, 07:55
..jak ktoś wygrywa przetarg i zobowiazuje się do odśnieżania,to powinien to robić tak aby jaśnie pan mieszkajacy akurat przy jednej z głównych dróg w wygwizdowie zwanym nadal Gorlice mógł o 6 rana wyjechać na czystą drogę...tak jak kierowcy o 4 rano rozwożą pieczywo tak kierowcy pługów tez mogą pracować
~~~~ja
~~~~ja 14.01.2021, 09:47
@..ty Po tym co wypisujesz widać, że naprawdę masz problemy z myśleniem.

1) Wykonawca na pewno spełnia określone w przetargu wymagania dotyczące wykonywania prac i jak pisałem widocznie tam nie ma, że drogi podrzędne muszą być o 6:00 rano odśnieżone inaczej płaciłby karę (a raczej gdyby był taki zapis nie startował w przetargu).

2) Kierowcy rozwożący pieczywo to kierowcy zatrudnieni na stałe przez cały rok i taka jest ich specyfika pracy z którą się godzą natomiast raczej nie jest łatwo znaleźć kierowców, którzy zgodzą się pracować na umowę zlecenie (bo ich zatrudniać na stałe przecież nie ma sensu) w losowo (przez pogodę) wybrane dni w godzinach 02:00 10:00 i to tylko w sezonie.

3) Może i obecnie za*** w którym mieszkasz to Gorlice tylko do nie dawna co to było? Poza tym nawet w "starych" Gorlicach nie ma dróg, które prowadzą tylko do kilku posesji? Ja mam mieć odśnieżone i nie obchodzi mnie kto to zrobi i jak! Napisał roszczeniowiec z wygwizdowa i tak musi być! Śmiech na sali!

Proponuję załóż firmę, wygraj przetarg przecież to czysty zysk i wszystko jest takie proste.

Pozostałe