Pogoda nie sprzyja bezpiecznemu podróżowaniu. Kolizje i potrącenie dziecka

  • 14.01.2021, 10:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pogoda nie sprzyja bezpiecznemu podróżowaniu. Kolizje i potrącenie dziecka Fot. ilustracyjne/własne
Wczorajszy dzień (13 stycznia) przyniósł kilka zdarzeń drogowych w powiecie gorlickim. Na szczęście w żadnym z nich nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do gorlickiej komendy zgłosiły się też dwie osoby oszukane w czasie internetowych zakupów i kolejna, z której konta „zniknęła” spora suma pieniędzy.

 

Około godz. 10.20 w Bobowej kierowca volkswagena na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem. Sprawca został ukarany 300 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi.

Kilkanaście minut po godz. 13, również w Bobowej, dziewięcioletnia dziewczynka została potrącona przez skodę na przejściu dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało i po badaniu przez ratowników została przekazana pod opiekę rodziców. Kierowca skody był trzeźwy. Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Jeszcze tego samego dnia na ulicy Dukielskiej w Gorlicach kierowca toyoty nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu uszkadzając znak drogowy. Został ukarany 500 zł mandatem.

Wczoraj do gorlickiej komendy zgłosiła się również gorliczanka, która została oszukana w czasie internetowych zakupów.

Kobieta na początku grudnia zamówiła na jednej ze stron internetowych matę sensoryczną. Za produkt zapłaciła z góry ponad 250 złotych. Niestety do teraz nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu swoich pieniędzy.

W niemal identyczny sposób został oszukany gorliczanin, który również wczoraj zgłosił mundurowym, że pod koniec grudnia zamówił w sklepie internetowym drukarkę. Na wskazane w zamówieniu konto przelał prawie 550 złotych, ale sprzęt do tej pory do niego nie dotarł, a pieniądze nie zostały mu zwrócone.

Kolejna gorliczanka, która przyszła wczoraj do komendy policji, zgłosiła mundurowym, że nieznany sprawca w nieznany jej sposób uzyskał dane do jej karty płatniczej i wykonał jedną nieautoryzowaną przez nią transakcję na ponad 950 złotych, powodując tym samym obciążenie jej rachunku. Do kradzieży miało dojść w ostatni dzień grudnia.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tych sprawach.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca bombowca
kierowca bombowca 15.01.2021, 09:52
Apel do kierujących!! Światła do jazdy dziennej można używać pod pewnymi warunkami! Jazda w trakcie śnieżyca nie spełnia tych warunkó! wasze tylnie światła się nie świecą, nie jesteście odpowiednio widoczni i łamiecie prawo drogowe .
Chyba z 10 minąłem dziś rano na "ledach"
szofer
szofer 15.01.2021, 10:21
bo naczytają się na forach że oszczędzą duzo paliwa gdy jeżdzic będą na takich światełkach..jak fabryka nie założyła to powinien być zakaz montazu takiego czegoś ni i gdzie policja czemu nie sprawdza czy te swiatełka mają homologacje
kierowca bombowca
kierowca bombowca 15.01.2021, 11:34
Co do fabrycznych ledow, w nowych pojazdach dzienne to standard i trzeba się wykazać myśleniem (a ono co niektórych boli) i wyłączyć tryb AUTO i włączyć światła mijania!
Adwokat
Adwokat 15.01.2021, 05:07
Na drogach bądzmy naprawdę wyrozumiali, bo o nieszczęście nie trudno.
Ja
Ja 14.01.2021, 18:26
Inteligencja u kobiet nie istnieje :)
Wszyscy o niej mówią ale nikt jej nie widział co dowodzą powyższe zdarzenia.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 16.01.2021, 21:48
Czasem lepiej się nie odezwać, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...
Ola
Ola 15.01.2021, 19:37
Tak jak u Was facetów niby to myśli a głupie nadal i wydaje mu się ,że wszystko wie🤦😂💩
bałbała daj buziaka
bałbała daj buziaka 16.01.2021, 06:26
Jaką ocenę miałaś z języka polskiego?

Pozostałe