Bardzo śliska nawierzchnia i wynoszące zakręty: gotowy przepis na kolizję

  • 15.01.2021, 16:19
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Bardzo śliska nawierzchnia i wynoszące zakręty: gotowy przepis na kolizję Fot. halogorlice
Warunki drogowe są trudne i powinniśmy szczególnie uważać na drodze. Zobaczcie, jak wyglądała ostatnia doba na drogach naszego powiatu.

 

Wczoraj (14 stycznia) tuż przed godziną 10 rano w Gorlicach na skrzyżowaniu ulic Szopena i Solidarności. Mieszkaniec Wójtowej, prowadzący samochód marki alfa romeo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W czasie skrętu w prawo mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w citroena prowadzonego przez mieszkańca Gorlic. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi.

Tego samego dnia w Szalowej, krótko przed południem doszło do zdarzenia, w którym zderzyły się Ford Transit i VW Tiguan. Mężczyzna prowadzący forda, mieszkaniec Kamionki Wielkiej podczas wykonywania manewru cofania nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi, którego prowadził mieszkaniec Szalowej. Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Za spowodowanie kolizji, kierowcę forda ukarano mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Dziś, tj. 15 stycznia, doszło do kolejnych kolizji. O zdarzeniach opowiedział nam rzecznik prasowy gorlickiej KPP, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek:

W Bobowej, przy ul. Zielonej, na drodze dojazdowej do posesji, doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch pojazdów. Kierowcy jednocześnie stracili panowanie nad swoimi pojazdami na łuku drogi. Zarówno prowadzący opla mieszkaniec Siedlisk, jak i prowadzący fiata Ducato mieszkaniec Tarnowa byli trzeźwi. Ze względu na okoliczności zdarzenia orzeczono o współwinie. Mężczyźni byli trzeźwi, zostali ukarani mandatami w takiej samej wysokości: 100 zł bez punktów karnych.

Także dzisiaj, doszło do zdarzenia na terenie miejscowości Brunary. Prowadzący toyotę mieszkaniec Kąclowej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się volkswagenem mieszkance Banicy. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny w wysokości 250 zł i 6 punktów karnych.

Warunki na drogach są bardzo zmienne: uważajcie na siebie i swoich bliskich. Noga z gazu.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poirytowany
Poirytowany 17.01.2021, 09:16
Dość czekania, na remontowanej już kilka miesięcy ( z przerwami to kilka ładnych lat) ulicy Łokietka po tym jak wykonawca pozostawia drogę dojazdową do posesji, prosząc się tym samym o udział w kosztach wymiany zawieszenia w samochodach mieszkańców, to wraz z nadejściem opadów śniegu - odpowiedzialny ( zapewne teren przejęty przez wykonawcę i to w jego gestii) za odśnieżenie i umożliwienie bezpiecznego poruszania się po dojazdach do posesji remontowanej drogi, ma to w głębokim poważaniu. Może już czas to zmienić i odpowiedzialni za bezpieczne poruszanie się umożliwiające dojazd do własnych domów, wezmą się do roboty. No chyba, że wszyscy czekamy na wydarzenie się jakiejś tragedii i wtedy zacznie się szukanie winnego...
mors
mors 17.01.2021, 07:40
Aczy drogi są odpowiednio utrzymane? Bardzo wątpię! Dwa dni temu dzwoniłem do Gminy Łuzna o odśniezenie drogi zgłoszenie przyjęte-brak realizacji! Wygodnie życ urzędasom!
Żona morsa
Żona morsa 17.01.2021, 17:03
Bo w Łużnej wychodzą z założenia że śnieg i tak się kiedyś stopi.
prawozimy
prawozimy 16.01.2021, 19:11
warunki są jakie są, trzeba myśleć i nie pokazywać chojraka,cwaniaka nie siedzieć na zderzaku (na tzw. glonojada) albo dziś cwaniaczek spod kaufla z prakingu wyjeżdżał srebrnym bełemwu e46 i go zarzuciło i środkiem drogi jechał, nie wiem czy to specjalnie zrobił, czy nie spodziewał się, że go zarzuci :/ by mi auto rozwalił gdybym nie wiem np. troszke szybciej jechał lub nie wyhamował w porę...
i nie wywierać presji na innych itd! Aaaale, wiele wody w Wiśle upłynie,
zanim nauczą się jeździć niektórzy rodacy . Smutne to, ale prawdziwe
malkontent
malkontent 16.01.2021, 13:50
A w Nowicy droga zasypana i zawiana!
Aha
Aha 15.01.2021, 20:35
Widziałam akurat kolizje na ul Solidarności/Chopina i kierowca Alfy jechał bardzo powoli. Zapomnieliscie tylko dodać że skręt w prawo z Solidarności na obwodnicę był w ogóle nie odsniezony i zero posypania solą z piaskiem. Są tego efekty, utrzymanie dróg przez pługi 1 klasa.
Aha
Aha 15.01.2021, 20:53
Bardzo powoli jak to zimą na letnich oponkach?
Podpis
Podpis 15.01.2021, 17:41
Wynoszące zakręty? A cóż to za twór? Siła odśrodkowa zniknęła z fizyki i teraz mamy zakręty tragarzy?

Pozostałe