Rzecznik strażaków mówi o tragedii w Szymbarku, a my... o informacyjnej wstrzemięźliwości

  • 18.01.2021, 17:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Echa wczorajszego pożaru nadal towarzyszą nam w redakcyjnej pracy. I chociaż ze wszystkich sił staramy się opanować towarzyszące nam emocje, by skupić uwagę na pomocy pogorzelcom, to niewątpliwie kilka kwestii musimy Wam wyjaśnić. Mamy nadzieję, że nasze kolejne już dzisiaj nagranie rozwieje wątpliwości tych Czytelników, którzy zarzucają nam niedoinformowanie.

 

O informację z przebiegu akcji i jej najtrudniejszych momentach poprosiliśmy rzecznika gorlickich strażaków – młodszego brygadiera Dariusza Surmacza. My też pokusiliśmy się o kilka zdań komentarza, który z kolei odnosi się do naszej dziennikarskiej pracy w czasie takich zdarzeń, jak wczorajszy pożar.

Jednocześnie prosimy Was… tych z naszych Czytelników, którzy już na początku akcji gaśniczej obwieścili światu śmierć dziecka, byście na przyszłość dwa razy zastanowili się jakie komentarze zostawiacie po sobie w sieci i zwyczajnie po ludzku postawili się na miejscu najbliższych i ratowników w samym środku heroicznej walki z niszczycielskim żywiołem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału LINK

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tom
Tom 19.01.2021, 17:25
Dobrze, że zareagowaliście na niepotrzebne oskarżenia i spokojnie przedstawiliście, jak wygląda tak trudna akcja oraz co się liczy na pierwszym miejscu. Gratuluję odwagi i rzetelności.
Joanna
Joanna 18.01.2021, 19:43
Brawo! Jesteście rzetelnym źródłem informacji, nie szukacie sensacji i poklasku na siłę. Nieludzkim jest publikowanie komentarzy oskarżających ojca o niedopełnienie obowiązków czy ratowników, strażaków o nieudolność (tak postąpił konkurencyjny portal). Ludzie ogarnijcie się, jeśli nie chcecie pomóc, nie komentujcie, nie oceniajcie. To nie czas ani miejsce na zawiść, chamstwo...
🇵🇱
🇵🇱 18.01.2021, 19:08
I tak jest ze wszystkim . Z wypadkami ,z ludzkimi nieszczęściami ,z epidemią ,z chorymi ,ze śmiercią z powodu COVID-19 a ostatnio ze szczepionkami i z samym faktem szczepienia. Moje na wierzchu musi być , wszędzie pretensje i wyzwiska . Ludzie POKORY nam trzeba bo marnie nasz gatunek skończy!
Danuta
Danuta 18.01.2021, 18:34
Bardzo ładnie Pani to powiedziała, a przede wszystkim tak jak to powinno być. Nie na zasadzie - kto napisze pierwszy. Bardzo poprawne stanowisko redakcji.
Witold
Witold 18.01.2021, 18:29
A shrek z Moszczenicy chce likwidacji straży

Pozostałe