Julka walczy ze złośliwym nowotworem kości. Potrzebne są pieniądze na długotrwałą rehabilitację

  • 20.01.2021, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Julka walczy ze złośliwym nowotworem kości. Potrzebne są pieniądze na długotrwałą rehabilitację
Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej organizuje internetowy koncert charytatywny, połączony ze zbiórką pieniężną dla koleżanki Julki – uczennicy klasy szóstej.

 

Julia ma 12 lat. W 2014 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości – Mięsak Ewinga. Dziewczynka przeszła 15 cykli bardzo ciężkiej chemioterapii oraz operację wycięcia guza i wstawienia endoprotezy kości udowej oraz stawu biodrowego. Dzięki intensywnej rehabilitacji Julka szybko stanęła na własnych nogach. Co sześć tygodni endoproteza kości udowej jest wydłużana, ale na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, jest to praktycznie bezbolesne.

W lipcu 2020 roku nowotwór przerzucił się do kości ramiennej, co było dla wszystkich szokiem, ponieważ wcześniejsze badania na to nie wskazywały. Ponownie przeszła sześć cykli bardzo ciężkiej chemioterapii i operację wycięcia guza oraz wstawienia endoprotezy kości ramiennej i stawu ramiennego.

Julka kilka dni temu rozpoczęła pięciotygodniową radioterapię, po której lekarze podejmą decyzję co dalej...

Zebrane pieniądze pomogą sfinansować dalsze leczenie oraz długotrwałą rehabilitację dziewczynki, dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie, dzięki któremu Julia będzie mogła zawalczyć o swoją sprawność.

LINK DO ZBIÓRKI

DANE DO ZWYKŁEGO PRZELEWU

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe