Jutro Dzień Bez Opakowań Foliowych! Bawełniane eko-torby możecie odebrać za darmo

  • 22.01.2021, 08:56
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jutro Dzień Bez Opakowań Foliowych! Bawełniane eko-torby możecie odebrać za darmo Fot. ilustracyjne/UM Gorlice
Jutro od rana w Pawilonie Historii Miasta Gorlice będziecie mogli odebrać bawełniane torby na zakupy.

 

Z okazji przypadającego jutro (23 stycznia) Dnia Bez Opakowań Foliowych UM Gorlice zachęca do zmiany swoich przyzwyczajeń. Zamiast foliowej torby na zakupy wybierz solidną torbę bawełnianą, wielokrotnego użytku!

Jak podaje na swojej stronie UM Gorlice:

Już w najbliższą sobotę (23 stycznia) w Pawilonie Historii Miasta będziecie mogli odebrać swoją Eko-Torbę w godz. 9 – 15.

Dzień Bez Opakowań Foliowych  to reakcja na nieustannie zwiększającą się liczbę opakowań z tworzyw sztucznych, które nabywamy. To niestety efekt ogólnoświatowego konsumpcjonizmu. Zużywana na ich produkcję ropa naftowa, długotrwały rozkład (od kilkudziesięciu do kilkuset lat) i mały procent podlegający przetworzenia to główne przesłanki wskazujące na konieczność alternatywnego wyboru.

Szczególnie problematyczny jest fakt, że plastik często jest traktowany nie jako odpad, ale surowiec. W końcu możemy go wielokrotnie przetworzyć i wykorzystywać, podobnie jak szkło. Niestety tka się nie dzieje, dlatego też jesteśmy ciągle zachęcani do tego, by rezygnować z plastikowych opakowań i zamieniać torby plastikowe na bawełniane (nie tylko trwalsze i łatwiejsze do zutylizowania, ale zdaniem wielu także zdecydowanie wygodniejsze)!

 

Zachęcamy więc do zabrania jutro eko-toreb z Pawilonu Historii Miasta Gorlice!

UWAGA! Ilość toreb ograniczona!

 

źródło info: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

erghjk
erghjk 22.01.2021, 11:11
jakby na torbie nie było nazwy miasta i firmy to biore,a pozatym za pózno o jakieś 30lat na rezygnacje z plastiku to już nic nie pomoże przyrodzie

Pozostałe