Dobra karma dla psa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

  • 28.01.2021, 14:46
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dobra karma dla psa? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Wybór naturalnej karmy dla psa nie jest prostym zadaniem. Na to, jaki produkt będzie najlepszy dla naszego czworonoga, składa się kilka kryteriów, których nie można pominąć. Jak zatem dobrać karmę dla naszego pupila?

Na wybór optymalnego żywienia dla psa składają się trzy kluczowe czynniki. Poznaj sekret optymalnego karmienia swojego czworonoga, żeby cieszył się dobrym zdrowiem przez długi czas.

 

Dopasuj karmę do wieku psa

Jednym z kluczowych kryteriów wyboru naturalnej karmy dla psa jest jego wiek. Wynika to oczywiście z potrzeb, jakie przejawiają zwierzęta w różnym wieku. Szczeniaki bardzo szybko rosną, są aktywne, ale jednocześnie mają słabszy system odpornościowy. W związku z tym potrzebują karmy, która będzie bogata w witaminy, chroniące naszego czworonoga przed chorobami. Ponadto niezbędne będą również minerały, dzięki którym kości będą szybko rosnąć, a sierść stanie się długa i gęsta. Z kolei starsze psy potrzebują przede wszystkim takich składników jak wapń, dla utrzymania kości w dobrym zdrowiu. Jednak karma dla starszego, mniej aktywnego psa nie powinna być bardzo energetyczna, ponieważ zwierzę nie zdąży spalić zgromadzonej energii i przytyje.

Sprawdź ile waży twój pies

Waga to kolejne kryterium, które determinuje rodzaj karmy dla psa. Małe rasy jak maltańczyk czy york nie potrzebują tych samych składników co dog niemiecki albo owczarek. Wynika to nie tylko z samej wagi, ale też rozmiaru psa. Dla niektórych ras najważniejsze jest zachowanie dobrej kondycji kości, a w innym przypadku liczy się utrzymanie dobrej sylwetki, gdyż ewentualna nadwaga mogłaby mieć poważne konsekwencje dla naszego czworonoga. Dlatego waga psa to kolejny aspekt, który koniecznie należy uwzględnić zarówno przy wyborze karmy, jak i podczas samego karmienia w doborze wielkości porcji. Niemniej bez względu na to, czy nas pies to duży wyżeł czy niewielki terier, z pewnością zasmakuje mu gotowane jedzenie dla psa, które znajdziesz na stronie https://piesotto.pl/.

Styl życia psa wpływa na rodzaj karmy

Wreszcie nie zapominajmy, że rodzaj karmy dla psa powinien być dobrany z uwzględnieniem aktywności naszego czworonoga na co dzień. Jeśli to zwierzę, które jak tlenu potrzebuje długiego spaceru i biegania na otwartej przestrzeni, najlepszym wyborem będzie karma o wysokim współczynniku energetyczności, która zapewni naszemu pupilowi siłę do ciągłego ganiania za zabawką. Z kolei typowe kanapowce powinny otrzymywać posiłki o znacznie mniejszej kaloryczności, ponieważ często nie spalają gromadzonej energii, co przekłada się na tycie.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe