2021 minut biegania dla WOŚP. Kto przebiegł najwięcej?

  • 01.02.2021, 15:31
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

2021 minut biegania dla WOŚP. Kto przebiegł najwięcej?
To było wyjątkowe wydarzenie w historii gorlickiego biegania dla WOŚP. Punktualnie o godzinie 5.19 w sobotni poranek wyruszała pierwsza biegowa sztafeta w trwający 2021 minut bieg w ramach finału Orkiestry Jurka Owsiaka.

 

Gorliccy biegacze nieprzerwanie przez 2021 minut biegali po gorlickim parku, by pomóc w zebraniu środków finansowych dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W wydarzeniu tym wzięło udział łącznie ponad 100 biegaczy z Gorlickiej Grupy Biegowej oraz stowarzyszenia Maraton Gorlice. Ostatni z nich finiszowali wczoraj (31 stycznia) o godzinie 15:00, tym samym kończąc to niezwykłe wydarzenie. Była to pierwsza taka akcja w dziejach imprez biegowych naszego powiatu.

Lokalni biegacze, wsparci przyjaciółmi zrzeszonymi w Grupie Biegowej Wilki Jodłowa, zmagali się z dystansem i mrozem. Startowano w maksymalnie 5-osobowych grupach, a zmiany odbywały się co godzinę. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Urząd Miejski w Gorlicach.

Biegowe 2021 minut dla WOŚP, stanowiło przede wszystkim wsparcie działań grającej już w tym roku po raz 29-ty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było też doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności biegowej.

Podczas tego styczniowego weekendu w gorlickim parku można było spotkać biegaczy w różnym wieku. Najmłodszym z nich był, niespełna 4-letni Jaś, który dzielnie biegał wraz ze swoim wujkiem w niedzielny poranek.

Weekendowa impreza, miała dodatkowy smaczek, bowiem wszyscy, którzy zapisali się na orkiestrowe bieganie, wzięli udział w rankingu na ilość najwięcej przebiegniętych kilometrów.

Rywalizację tę wśród kobiet wygrała Aneta Młynarczyk, która podczas swojej zmiany przebiegła 10,2 km w czasie 59 minut 18 sekund, natomiast u mężczyzn Adrian Wojtas, który w czasie 57 minut 18 sekund pokonał 11,73 km.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, cieszymy się, że byliście w tych dniach razem z nami. Słynne Wielkie dzięki - Jurka Owsiaka, kierujemy również do każdego z Państwa, który wsparli naszą biegową puszkę czy dorzucili się do internetowej zbiórki.

Mamy nadzieje, że tego typu wydarzenie stanie się już tradycją na gorlickiej ziemi i na podobnej akcji spotkamy się za rok.

 

materiał nadesłany: Maciej Mika

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (19)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Król życia
Król życia 02.02.2021, 06:55
Eee tam, nie ma jak z piwkiem przed tv 😁
Monika
Monika 01.02.2021, 18:19
Pozdrawiam ekipę spedytorów z ZSE. Widzę, że macie dobre serduszka i dobrą kondycję. Jestem z Was dumna.

Pozostałe