Jeszcze jeden pomysł na poprawę bezpieczeństwa drogowego

  • 04.02.2021, 16:11
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze jeden pomysł na poprawę bezpieczeństwa drogowego Fot. haloGorlice
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się dzisiaj spotkanie, które poprzedza powstanie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Każdy pomysł na poprawę bezpieczeństwa na drogach jest ważny. Nie inaczej jest w przypadku wniosku, który Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka, skierował do powiatów, polecając powołanie rad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach pojawił się następujący komunikat:

Dzisiaj, 4 lutego 2021 r., w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się spotkanie organizacyjne, poprzedzające powstanie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Spotkanie otworzyła Starosta Gorlicki Maria Gubała, która przedstawiła kluczowe zagadnienia, jakimi zajmie się Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Należą do nich m.in.

  • inicjowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • określenie i koordynowanie kierunków działań samorządów gminnych i powiatowych służb w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • promowanie kultury w ruchu drogowym na obszarze powiatu gorlickiego.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy: Wydziału Komunikacji i Dróg Stanisław Zieliński i Powiatowego Zarządu Drogowego oraz Komendant Powiatowy PSP Krzysztof Gładysz, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach kom. Mariusz Piotrowski i Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tybor.
 

Jak mówi starostwa gorlicki, Maria Gubała:

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu jest dla nas bardzo ważne, a wszelkie działania na rzecz jego poprawy są naszym priorytetem. Podejmujemy wiele działań w tym zakresie wraz z przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej, ale jestem pewna, że w Powiatowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będziemy współpracować zdecydowanie bliżej i w większym zakresie niż to było do tej pory. Myślę, że to co wspólnie wypracujemy, zdecydowanie przełoży się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach powiatu – dodaje na zakończenie.

 

źródło info: powiatgorlicki.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiad
Sąsiad 05.02.2021, 15:26
Stanisław Dyktator wszystkich pilnuje, ale sam siebie nie chce pilnować, jak jedzie między słubkami drogowymi przy Kościuszki.
cwaniaki
cwaniaki 05.02.2021, 07:45
Stanowiska budżetowe z naszych podatków dla ludzi leworęcznych i ospałych lubiących kasę (kaszę mannę z nieba) za nieróbstwo. Tylko siedzą i myślą jakie etaty by stworzyć dla swoich rodzin, aby kasę trzepali najmniej po 8 tys. za picie kawki, malowanie pazurków, makijaże i wyjazdy prywatne. Zastanowić się.......
N
N 04.02.2021, 19:20
P***a głupoty. Wymyśla tylko nowe kary podatki i ograniczenia. Nic dobrego nie wysyłają

Pozostałe