Zadymiliśmy strażacką komendę, żeby pokazać Wam co dzieje się w czasie pożaru [VIDEO]

  • 11.02.2021, 09:14
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Tylko w styczniu w naszym powiecie doszło do trzech tragicznych pożarów, w których życie straciło cztery osoby. I o ile nie ma co teraz dywagować, jak można było ich uniknąć, to warto zastanowić się, w jaki sposób zabezpieczyć własny dom przed pożarem.

 

Strażacy z gorlickiej komendy pokazali nam, jak wygląda zadymione pomieszczenie w mieszkaniu, w którym rozprzestrzenia się pożar. Opowiedzieli również o tym, w jaki sposób najbezpieczniej wydostać się z domu, w którym pojawił się ogień oraz co zrobić, gdy nie mamy szans na opuszczenie mieszkania.

Młodszy brygadier Dariusz Surmacz, rzecznik gorlickich strażaków mówi także o tym, jak powinien zachować się przypadkowy świadek pożaru – co powinien zrobić, a co musi, żeby uniknąć konsekwencji prawnych.

Na koniec w naszym materiale został poruszony temat tlenku węgla, bo interwencje z nim związane należą do najczęściej pojawiających się w zimowych statystykach strażaków.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

iksia
iksia 11.02.2021, 18:20
jak już robicie taki wywiad, postawić mikrofon, oddalić się, a gość niech mówi bez maseczki, bo to męka słuchać
x
x 11.02.2021, 10:00
czujnik dymu kosztuje zaledwie 40zł a może pomóc
Polak
Polak 11.02.2021, 14:26
A jesteś pewien, że tak tani czujnik zadziała? Że nie jest to atrapa/dekoracja w stylu industrialnym? Że to faktycznie czujnik dymu, a nie plastikowa obudowa z miejscem na baterie i diodą? Sprawdziłeś? Czy ma sygnalizator słabej baterii (piszczek)? Czy będziesz pamiętał o wymianie tej baterii jeśli takowego sygnalizatora brak? To nie pilot do TV który masz codziennie w ręce po kilka godzin, żeby zauważyć, że bateria się wyczerpała.
x
x 11.02.2021, 15:37
czujnik w pełni sprawny ma wszystko co potrzeba włącznie z certyfikatem [...].......kupiony na placu pod bocianem jak potrzebujesz

Pozostałe