Kolejni druhowie z Gorlickiego włączają się w challenge #bieg_po_wzrok dla Kasi z Szalowej!

  • 09.02.2021, 09:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejni druhowie z Gorlickiego włączają się w challenge #bieg_po_wzrok dla Kasi z Szalowej! Fot. facebook /OSP Łużna
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o Kasi Pater z Szalowej, która straciła wzrok, a pomóc w jego odzyskaniu może jej tylko kosmicznie droga terapia niedostępnym w Polsce lekiem. Strażacy ochotnicy z Szalowej chcąc włączyć się w zbiórkę pieniędzy na ten cel, wymyślili akcję na wzór #GaszynChallenge, ale w tej szalowskiej nie chodzi o robienie pompek, a o wykonanie sztafety w dowolnej formie.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebie pomocy Katarzynie Pater z Szalowej, rozpoczynamy challenge #bieg_po_wzrok! Młoda kobieta wymaga leczenia, które miesięcznie kosztuje około 20 tysięcy złotych, co w skali dwuletniej terapii, bo na tyle wstępnie oszacowano leczenie, daje blisko pół miliona złotych.

Challenge polega na wykonaniu sztafety w dowolnej formie, kierujemy go do wszystkich ludzi dobrej woli: strażaków, ratowników medycznych, policjantów, żołnierzy, osób prywatnych, firm i instytucji. Nominowani po wykonaniu zadania wpłacają 20 zł na konto fundacji Sursum Corda dedykowane Katarzynie Pater. Za niewykonanie zadania wpłacamy 40 zł – czytamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W akcję, która trwa zaledwie od kilku dni, włączyło się już kilka jednostek OSP z Gorlickiego, między innymi z Łużnej, Stróżnej, Biesnej, Zagórzan, a kolejnych kilkanaście jest nominowanych.

O chorobie szalowianki pisaliśmy w oddzielnym materiale >>>Kasia z Szalowej straciła wzrok. Pomóc może jej tylko kosmicznie droga terapia niedostępnym w Polsce lekiem.

Na leczenie Kasi można dorzucić swoją cegiełkę również licytując i wystawiając przedmioty na Facebooku >>>Niech Kasia nas zobaczy!

OSP Szalowa

OSP KSRG Łużna

OSP Stróżna

OSP Biesna

OSP Zagórzany

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanin
Gorliczanin 09.02.2021, 10:40
Druhowie z Łużnej jak zawsze dali czadu 💪 brawa dla wszystkich

Pozostałe