Biecki Żłobek jeszcze kilka lat temu był jedną z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych w gminie Biecz. Komfortowe sale, ciekawie wyposażone kolorowe wnętrza, zabawki sensoryczne i wykwalifikowana kadra, która daje szerokie możliwości rozwoju dzieciom. Nikt nie ma wątpliwości, że tak powinny wyglądać takie placówki. Inwestycja okazała się niezwykle trafiona, bo chętnych nie brakuje, a zapotrzebowanie przewyższa liczbę dostępnych miejsc.
Stworzenie dogodnych warunków do rozwoju dla dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne, dlatego gmina Biecz pozyskała pieniądze na kompleksowy rozwój przedszkoli wraz z dostosowaniem do wymogów wynikających z reformy edukacji w Libuszy, Strzeszynie, Racławicach i Rożnowicach.
W ramach zadania przebudowano pomieszczenia w szkole w Rożnowicach i utworzono drugi oddział przedszkolny. Budynek szkoły rozbudowany został o nowy segment dwukondygnacyjny. W szkole podstawowej w Racławicach przebudowano pomieszczenia wewnątrz budynku z układem dostosowanym do potrzeb przedszkola. W ramach realizacji zadania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy wykonana została przebudowa budynku przedszkola o trzy sale dydaktyczne z sanitariatami wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą. Natomiast budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie rozbudowano i utworzono taras użytkowy nad całością. Na parterze znajdą się dwie sale połączone z istniejącą częścią budynku, gdzie zaprojektowano zaplecze przedszkola.
Oddziały przedszkolne w powyższych szkołach już niebawem zaopatrzone zostaną w meble, nowe zabawki i elementy wyposażenia, które podobnie jak w przypadku bieckiego żłobka stworzą nową i komfortową przestrzeń do nauki i rozwijania uzdolnień przez najmłodsze pokolenie mieszkańców gminy. Dodatkowo kuchnia ZSP w Rożnowicach zaopatrzona zostanie w meble i odpowiednie urządzenia. Montaż mebli i sprzętu wykonany zostanie do 22 marca. W szkole w Racławicach zadanie to zostało już wykonane w ubiegłym roku.
Wiele mówi się o konieczności inwestowania w edukację dzieci i młodzieży. Nic dziwnego, bo przecież młody człowiek przyswaja dużo nowych informacji od których zależeć będzie jego dalsze kształcenie i rozwój. Należy pamiętać, że złe warunki kształcenia, powodują odpływ dzieci do innych placówek. Dzięki rozbudowie placówek, przedszkola w gminie Biecz będą konkurencyjne w stosunku do innych, a rodzice z satysfakcją posyłać będą do nich swoje dzieci, bez konieczności szukania alternatywnych rozwiązań. Przedszkola o odpowiednio dużej liczbie miejsc to także danie szansy młodym matkom na powrót do pracy i łączenie pracy zawodowej z macierzyństwem.
Źródło info i foto: UM Biecz





































![Jak szybko można jeździć na gorlickim lodowisku? [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę dzieci na łyżwach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sportowe-emocje-na-lodzie-igrzyska-dzieci-i-mlodziezy-w-gorlicach-foto-1769018740.jpg)





![Człowiek w warunkach takiego wychłodzenia może przeżyć kilka minut [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków na saniach, którzy jadą po lodzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-czlowiek-w-warunkach-takiego-wychlodzenia-moze-przezyc-kilka-minut-foto-1768996281.jpg)
![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)


![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)
![Wspomnienia wracają, tu uczyły się pokolenia. Co pamiętasz z życia gorlickiej „Dwójki”? [QUIZ] zdjęcie przedstawia budynek w mieście, przed którym stoją samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wspomnienia-wracaja-tu-uczyly-sie-pokolenia-co-pamietasz-z-zycia-gorlickiej-dwojki-quiz-1768297468.jpg)




![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze