Tragedia wisi na włosku. Pamiętajcie o usuwaniu sopli!

  • 12.02.2021, 10:47
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Tragedia wisi na włosku. Pamiętajcie o usuwaniu sopli! Fot. haloGorlice
Niedawno śnieg i lód roztapiał się w ciepłym słońcu. Kapiąca woda została szybko ponownie zamrożona tworząc na wielu budynkach bardzo niebezpieczne nawisy.

 

Spacer ulicami miasta pokazuje, że wielu właścicieli nieruchomości dba o bezpieczeństwo osób spacerujących wokół nich. Wczoraj na jednym z bloków pracował mężczyzna usuwający z niego zalegający śnieg i lód. W czasie odśnieżania dookoła bloku rozwinięta była taśma, blokując wejście pod spadający śnieg. Dodatkowo pod blokiem sytuacji doglądała druga osoba, kierując ruchem pieszych, wskazując mężczyźnie na dachu kiedy może, a kiedy nie wolno mu wrzucać śniegu.

Operacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Niestety, w wielu miejscach nie jest to tak rozwiązywane. Przykład? Bardzo niebezpieczne sople lodu zwisające bezpośrednio nad chodnikiem przy ulicy Mickiewicza. Jeśli którykolwiek z nich odpadnie może wyrządzić ogromną krzywdę spacerującym pod nim osobom.

Przypominamy! Usuwanie takich niebezpiecznych oblodzeń i śniegu z dachów budynków jest konieczne. W razie tragedii mogą oni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za niedopełnienie swoich obowiązków w tym zakresie.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (4)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam1
adam1 13.02.2021, 15:48
Moim zdaniem to powinno być jakoś uregulowane prawnie. Oczywiście za sople odpowiada właściciel budynku bo wiszą na jego dachu, ale powinien mieć prawo zagrodzić niebezpieczną część chodnika bez zbędnych zezwoleń i formalności. Najlepiej gdyby grunt, przykładowo 1 metr od budynku w stronę chodnika był własnością właściciela budynku, a miasto było tylko użytkownikiem na podstawie odrębnej umowy
dghh
dghh 12.02.2021, 22:43
Jedno pytanie. Skoro w zimie mam zabezpieczać MÓJ chodnik to w lecie mogę sobie na nim rozstawić stoisko, albo zaparkować samochód ?
dsf
dsf 12.02.2021, 22:40
Dlaczego ? Nie mam uprawnień do pracy na wysokości. Nikt mi nie da odszkodowania jak spadnę. Jak chciałem wstawić na chodniku lustro, żeby widzieć wyjazd to był chodnik PAŃSTWOWY. Teraz mam odśnieżać i ściągać sople ?
takse
takse 12.02.2021, 20:17
ludzie płacą podatki, miasto jest od tego, by zabezpieczać działanie odpowiednich służb utrzymania ruchu (i porządku) - takich sopli nie usunie starsza, schorowana często osoba, to samo z odśnieżaniem chodników, usuwaniem śniegu z dachów itd; od dwóch dni jeździ sobie gość mini traktorkiem z mini pługiem i odśnieża chodniki - da się, jak się trochę pomyśli?
On
On 12.02.2021, 15:38
Skoro płaci się podatki, to powinno się mieć porządek zapewniony, ale jak by mi spadło na głowę, to bym chciał wysokie odszkodowanie.
Polak
Polak 12.02.2021, 13:44
Zimą chodnik jest twój przy budynku, masz go odśnieżać, posypywać, dbać żeby z dachu nic nie spadło na twój chodnik.
W lecie nie możesz siąść z piwkiem na swoim chodniku, czy zaparkować samochodu bo... chodnik nie jest twój, jest PUBLICZNY(!!), mimo tego, że trzy miesiące wcześniej był twój.
Viola
Viola 12.02.2021, 13:19
Parę lat wstecz, przechodząc obok Biblioteki Miejskiej, widziałam mężczyznę który z wiatrówki strącał sople.

Pozostałe