Policjanci zlikwidowali przydomową bimbrownię. 40-latek miał kompletnie wyposażoną linię produkcyjną

  • 16.02.2021, 10:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zlikwidowali przydomową bimbrownię. 40-latek miał kompletnie wyposażoną linię produkcyjną Fot. KMP w Tarnowie
Zza miedzy: „Kryminalni” z Komisariatu Tarnów-Zachód zlikwidowali pod Tuchowem, kompletną linię do produkcji nielegalnego alkoholu. Przydomowa bimbrownia zorganizowana została w pomieszczeniach stodoły. Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli prawie 250 litrów zacieru, 10 litrów gotowych wyrobów spirytusowych, a także urządzenia służące do ich wyprodukowania.

 

40-letni „zaradny” rolnik został zatrzymany za naruszenie zapisów „Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych”. Usłyszał zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych zgromadził przyrządy oraz kompletnie wyposażył linię produkcyjną do wytwarzania alkoholu etylowego.

Mieszkaniec podtuchowskiej wsi przyznał się do winy i skorzystał z przywilejów, jakie daje artykuł 335 kodeksu postępowania karnego. Mężczyzna dobrowolnie poddając się karze, wyjaśnił wszelkie okoliczności przestępstwa. Mając na uwadze jego postawę, prokurator zastosował jedynie karę grzywny oraz przepadek aparatury służącej do wytwarzania alkoholu.

Teraz rolnik musi poczekać na zatwierdzenie wyroku przez tarnowski sąd.

 

Źródło info i foto: KMP w Tarnowie

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (2)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 16.02.2021, 21:19
no spektakularna akcja. już czuję się bezpieczniejszy.
Damian
Damian 16.02.2021, 20:58
gosc sie odkarzał , czym rece odkarzamy w sklepach ??
~~~~ja
~~~~ja 16.02.2021, 11:58
Bimbru nie można pędzić nawet na własne potrzeby tylko aparaturę posiadać można (nawet ją kupić zupełnie legalnie w sklepie). Jedynie w przypadku produkcji na własne potrzeby kara nie jest tak dotkliwa jak w przypadku handlu po prostu zwykle jest to kwalifikowane jako mała szkodliwość.
Głos rozsądku
Głos rozsądku 16.02.2021, 11:39
Myślę że takich zaradnych jest dużo, dużo więcej, a sprzęt chyba można kupić legalnie. Mogę się mylić, fachowcem w tej branży nie jestem.
Degustator
Degustator 16.02.2021, 11:32
Jakby wypił w zaciszu domowym że swoimi to pewnie by był spokój.
Chore państwo
Chore państwo 16.02.2021, 11:00
Naraził budżet państwa na straty i będzie skazany, a zgodnie z prawem PiSiory dały kasę na szambo Kurskiego- 2mld zł co roku i nic im nie jest
Polak
Polak 16.02.2021, 10:28
Chodzi tylko o to, że jakby wypił ten cały bimber z krewnymi i kolegami, to by akcyzy nie zapłacił. O nic więcej :)

Pozostałe