Pochwal się swoim pupilem: Światowy Dzień Kota

  • 17.02.2021, 09:07
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pochwal się swoim pupilem: Światowy Dzień Kota Fot. haloGorlice
Dziś dzień kota! Niektórzy mówią, że są wredne i fałszywe, ale każdy miłośnik tych puszystych czworonogów wie z pewnością, dlaczego kota po prostu warto mieć.

 

W jednej ze swoich książek Terry Pratchett pisał tak:

(...) Koty radzą sobie z większością (...) problemów, udając, że nie istnieją. Zupełnie ja my, jeśli się chwilę zastanowić.

Koty pozostają od tysięcy lat inspiracją dla artystów, ale są też wartościowymi towarzyszami życia dla wielu z nas. Warto przypomnieć, że już sama obecność kota może bardzo korzystnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Głaskanie kota i słuchanie jego mruczenia sprzyja szybkiej redukcji stresu. Bezpośredni kontakt z tym zwierzęciem powoduje wyrzut hormonów szczęścia. Czujemy dzięki temu spokój i rozluźnienie. Redukcja stresu sprzyja także regulacji ciśnienia tętniczego krwi. To powoduje, że w domach, w których są koty rzadziej dochodzi do problemów prowadzących do zawałów serca.

A za co Wy najbardziej lubicie swoje koty?

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

masakra
masakra 18.02.2021, 16:02
Nie mam ich i nie chce! Nie znoszę ich! Chodzą po mojej działce, jak po trasie WZ załatwiają swoje potrzeby i elo, jeden parę dni temu siedział mi na masce samochodu, w dzień! Muszę nieraz buty czyścić po tzw. kociej "dwójeczce", bo czasem się wdepnie, nie zawsze zauważę, że jest coś narobione, szkoda moich butów, ale pozbyć się smrodu z kociej ku..py to masakra, nie mam sił na to towarzystwo kocie, co zrobić, by omijały moją działkę? Chyba po złości mi to robią albo właściciele nie nauczyli dobrych manier. Nie wiem.
Polak
Polak 17.02.2021, 10:30
Jak to za co? Za to, że są!

Pozostałe