Sprawdź, jakie książki polecają na marzec gorliccy bibliotekarze

  • 19.02.2021, 11:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sprawdź, jakie książki polecają na marzec gorliccy bibliotekarze
Na liście jak zwykle mnóstwo ciekawych propozycji. Sami zobaczcie!

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pobudzającą sumienie, szare komórki, a nawet „mięśnie śmiechowe”, pt. Powrót z Bambuko. Autorka Katarzyna Nosowska dzieli się kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Beata Mituś zachęca małych Czytelników do poznawania rozmaitych słów, używanych przez mieszkańców polskich miast, miasteczek i wsi, które są zawarte w publikacji, pt. Od mikmaka do zazuli: atlas regionalizmów dla dzieci, autorstwa Michała Rusinka.

Małgorzata Kliś zaprasza dzieci do wspólnego gotowania z książką Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej: przepisy na cztery pory roku. Autorki Rotraut Susanne Berner i Dagmar von Cramm zawarły w publikacji ponad 50 przepisów, z pomocą których mali kucharze przyrządzą mnóstwo pyszności.

Bożena Dykla poleca dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym książkę Wiewiórczy zakątek: bajki o mediach społecznościowych, autorstwa Adama Studzińskiego. Jest to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Oko w oko ze złem: prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej. Autorka Kerry Daynes, psycholożka sądowa z dwudziestoletnim doświadczeniem, opisuje w publikacji najbardziej wstrząsające sprawy karne, z którymi miała do czynienia.

Tomasz Hryc rekomenduje książkę, pt. Smog w Polsce: przyczyny, skutki, przeciwdziałanie. Autor publikacji Piotr Kleczkowski prezentuje wszystkie ważne informacje na temat smogu. Przedstawia źródła i rodzaje zanieczyszczeń, ich rozprzestrzenianie się oraz stan powietrza w Polsce.

Ewa Tempińska poleca publikację pt. Pięć stawów: dom bez adresu, autorstwa Beaty Sabały-Zielińskiej. Autorka książki przybliża historię niezwykłego domu – najwyżej położonego schroniska w polskich Tatrach, od ponad wieku prowadzonego przez słynny ród Krzeptowskich.

Marta Karp poleca powieść pt. Pokora, autorstwa Szczepana Twardocha. Jest to epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Natalia Karasińska poleca publikację pt. Adobe Photoshop Lightroom Classic CC: podręcznik dla fotografów, autorstwa Martina Evening’a. Książka przeznaczona zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów jest zaktualizowanym wydaniem bardzo popularnego wśród fotografików przewodnika po Lightroomie.

Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. Mali Mężczyźni, autorstwa Louisy May Alcott. Jest to trzecia część bestsellerowej powieści Małe kobietki, w której przedstawione są dalsze losy bohaterów Małych kobietek i Dobrych żon.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe