Nie odwołują jubileuszu i mają nadzieję, że w czerwcu możliwe będą spotkania

  • 23.02.2021, 11:33
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nie odwołują jubileuszu i mają nadzieję, że w czerwcu możliwe będą spotkania Fot. ZST im. W. Pola
Organizatorzy Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola bardzo chcieliby przywołać atmosferę spotkania sprzed 10 lat. Ze względu na pandemię może być to bardzo trudne.

 

10 lat temu, Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach obchodził Jubileusz 50–lecia. 1 października 2011r. odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi, licznymi absolwentami, rodzicami, uczniami, nauczycielami. Wspomnienia są nadal żywe: był to dzień pełen dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji. Organizatorzy tegorocznych obchodów bardzo chcieliby, by tegoroczne obchody były równie emocjonujące i bezpośrednie.

Pandemia może jednak to uniemożliwić. Dyrekcja szkoły nie ustaje jednak w przygotowaniach, z nadzieją patrzy w przyszłość i głęboko wierzy, że 2 czerwca 2021 roku uda się im spotkać na uroczystościach jubileuszowych. Już dzisiaj serdecznie zapraszają na to wyjątkowe spotkanie, a słowa Jana Pawła II „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” najlepiej oddają charakter tej uroczystości, dlatego stały się mottem działań Jubileuszowych.

Jak mówi Dyrektor Szkoły, Renata Stępień:

Rok szkolny 2020/21 w naszej szkole jest wyjątkowy, jubileuszowy i nieco inaczej zapisze się w kronice historii szkoły i w naszej pamięci. Dzień Jubileuszu 60-lecia ZST to czas, w którym będziemy mogli się zatrzymać, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy byliśmy i jesteśmy współtwórcami wyjątkowej historii szkoły i zawsze będziemy częścią jej społeczności. Na jubileuszowej stronie internetowej szkoły opublikowano wspomnienia byłych  nauczycieli emerytów oraz historię Szkoły utrwaloną na fotografiach. Zachęcamy też Państwa do włączenia się w tworzenie wirtualnej monografii i serdecznie zapraszamy do nieco innego niż zwykle świętowania wielkiego jubileuszu naszej szkoły.

Przygotowania do obchodów rocznicy, relacje z wydarzeń szkolnych i wspomnienia z minionych lat można śledzić >>>na stronie internetowej szkoły w zakładce Jubileusz 60-lecia Szkoły. >>>Zaproszenie na Jubileusz 60-lecia Szkoły.

 

źródło info: Powiat Gorlicki

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 23.02.2021, 21:11
myślę że ze względu na obostrzenia będzie to trudne a nie przez niby pandemię.

Pozostałe