Gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku w Sękowej

  • Wczoraj, 12:31
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku w Sękowej Fot. KPP w Gorlicach
W ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej. Celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 

Zimą policjanci KPP w Gorlicach, poza działaniami skierowanymi do dzieci uczestniczących w zajęciach szkolnych, spotykają się także z wypoczywającymi w plenerze. Regularnie odwiedzają wówczas zlokalizowane w powiecie stacje narciarskie.

W ostatni piątek (19 lutego) gorlicki policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas na stoku narciarskim w Sękowej. Podczas działań funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m.in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, w którym miały do rozwiązania krzyżówkę z pytaniami dotyczącymi bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku. Pytania były dostosowane do wieku uczestników, a każdy, kto prawidłowo wykonał zadanie, brał udział w losowaniu nagród, m.in. narciarskich kasków ochronnych. Uczestnicy zimowego wypoczynku otrzymali także informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych. Wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacji otrzymały z rąk policjantów drobne upominki.

Przeprowadzone działania policjantów realizowano na podstawie założeń ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe