Co się stanie z kostką brukową z ul. Mickiewicza? Każdy pomysł się liczy!

  • 25.02.2021, 11:23
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Co się stanie z kostką brukową z ul. Mickiewicza? Każdy pomysł się liczy! Fot. haloGorlice
Dzisiaj w czasie Sesji Rady Miasta Gorlice usłyszeliśmy m.in. o tym, co może stać się z kostką brukową z ul. Mickiewicza.

 

Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że od początku marca czekają nas poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Wyłączona zostaje z ruchu ul. Mickiewicza w ciągu wzdłuż Rynku miejskiego aż do skrzyżowania z ul. Legionów. >>>Uwaga. W poniedziałek rusza remont ulicy Mickiewicza – będą czasowe utrudnienia!

Po remoncie, a właściwie całkowitej przebudowie, ulica ta będzie cała wyasfaltowana. Kostka brukowa nie spełniła swoich oczekiwań, chociaż estetycznie z pewnością nadawała naszemu centrum miasta klimatu starówki. Nie ma jednak sentymentu dla projektu, który rozsypywał się na naszych oczach, pod naszymi stopami.

W czasie dzisiejszej sesji pojawiło się kilka informacji o tym, jaki jest planowany harmonogram prac. Wymarzony scenariusz obejmuje przywrócenie możliwości przejazdu tą trasą przed świętami Wielkiej Nocy. Radny Ryszard Ludwin zadał zaś pytanie o to, co stanie się z kostką brukową, która obecnie stanowi nawierzchnię jezdni przy ul. Mickiewicza?

Jak dowiedzieliśmy się od z-cy burmistrza, Łukasza Bałajewicza:

Przetarg zakłada, że ta kostka ma zostać poskładana do big bagów, a następnie przewieziona do MZUK. W pierwszej kolejności będzie ona wykorzystywana do uzupełnienia ubytków. Musimy się też zastanowić co zrobić z pozostałymi ulicami objętymi rewitalizacją, które też są w wątpliwym stanie.

Co do pozostałej kostki jeszcze nie zapadła decyzja. Kostka jest nieregularna i trudna do zagęszczenia, więc zastanawiamy się, czy będzie ona sprzedana, czy zostanie wykorzystana w innym obszarze na terenie miasta. O tym zadecydujemy po ściągnięciu kostki i jej inwentaryzacji.

Stąd też nasze pytanie do Was: a co Waszym zdaniem mogłoby w przestrzeni publicznej powstać z odzyskanej kostki brukowej? Może któraś ścieżka mogłaby zostać nią wyłożona? A może to idealny budulec na klomby parkowe? A może...?

Do czego powinna zostać wykorzystana kostka z ul. Mickiewicza?

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Franek
Franek 28.02.2021, 14:18
Ja bym mogl odkupic ta kostke nale nieza gory pieniedzy bo ona jest zniszczona
mieszkaniec
mieszkaniec 26.02.2021, 09:18
Zadam pytanie . Jak to będzie wyglądało ?Czarny asfalt z jasną płytą rynku .Totalne bezguście .Kto w ogóle odebrał całą przebudowę rynku i okolicznych ulic ? Zmarnowane miliony a efekt będzie .......
Senior
Senior 26.02.2021, 09:09
Myślę że alejki na cmentarzu wojskowym nr 91 to dobry pomysł na tą kostkę.
Chodzi " droga" na ten cmentarz też jest w opłakanym stanie!
Mig
Mig 26.02.2021, 08:53
Asfalt? Jak nie zrobią tego porządnie (a pewnie nie zrobią) to po roku będzie popękany, pozapadany itd. więc dalej to samo.
Stanisław Guy
Stanisław Guy 26.02.2021, 06:56
Oni ten asfalt to chyba na złość mieszkańcom wymyślili. Kto w ogole sie na to zgodzil zeby tsk to zrobić. Poza tym tam to bie jest kwestia naeierzchni tylko tego co jest pod powierzchnią i badzo intensywnego ruchu pojazdow. Myslenie politykow jest docelowe i skierowane na likwidacje skutków a nie przyczyn. Za 5 lat bedzie to samo z tym asfaltem co z tą kostką. Dlaczego jeszcze nie ruszyła budowa obwodnicy? Dlaczego by nie uczynić ulicy Blich drogą wyjazdową z miasta i połaczyć jej mostem z drogą na Sącz. Czemu nie ma wyjadu na obwodnice w okolicy kładki zwieszonej i dawnego placu targowego.
Nikt ważny
Nikt ważny 26.02.2021, 05:36
I po remoncie niech jeszcze za przeproszeniem się wydefekuja na środku to się w pasuje w to miasto 😄
Majster
Majster 25.02.2021, 22:29
Chętnie odkupię w dobrej cenie 😀😀
Napewno ją dobrze zinwentaryzuje z- ca burmistrza bo nasze miasto ma zastępcę a nie burmistrza do rządzenia
Trudna jest do zagęszczenia ? No cóż to nie zwykła betonowa trzeba to umieć układać i tyle . Asfalt zamiast pięknego granitu napewno będzie dodawał „ uroku” ......
Teodor
Teodor 25.02.2021, 19:18
Proponuje przenieść całą kostkę na posesje włodarzy miasta , by codziennie przypominała im o rzetelności przetargowej i odpowiedzialności za publiczne finanse?
paul
paul 25.02.2021, 22:32
dobre
Obserwator...
Obserwator... 25.02.2021, 18:33
Pójdą w prywatne rece tak jak ostatnio... w rece kolesi burmistrza...norma...jedzcie pod golgote to zobaczycie🤣to sobie wybralismy burmistrza...heh...za rok tez zrobi rewitalizacje rynku🤣
Misiek
Misiek 25.02.2021, 16:55
Pewno to samo co z skądinąd przepięknymi płytami piaskowca z poprzedniej nawierzchni Rynku. Miały być wykorzystane do budowy alejki spacerowej nad Ropą czy jakoś tak.

Pozostałe