Nagrodzony za wieloletnią pracę, pomysłowość i dobrą energię!

  • 25.02.2021, 11:40
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nagrodzony za wieloletnią pracę, pomysłowość i dobrą energię! Fot. UG Moszczenica
Nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury trafiła do Pana Adama Steca – Druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy.

 

UG Moszczenica uzasadnia wybór następująco:

     Druh Adam Stec nieprzerwanie od 16 lat służy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy. Od wielu lat w tej jednostce jest świetnym strażakiem ratownikiem, bardzo dobrym kierowcą i konserwatorem sprzętu oraz ważnym wsparciem dla całej jednostki. Druh Adam Stec to osoba bardzo zaangażowana w życie i rozwój jednostki OSP Moszczenica. Czyni to poprzez udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz pracach remontowych budynku remizy. Doskonały przykład tego poświęcenia, mieliśmy chociażby przy remoncie garażu i pracach porządkowych wokół budynku, na które poświęcił wiele dni. Dzięki takim ludziom jak Adam Stec można było wykonać wiele prac ogólnobudowlanych i zdecydowanie obniżyć koszty remontów, szczególnie garażu.

     Druh Adam to także osoba bardzo pomysłowa, a jego dziełem jest m.in. zestaw podpór do stabilizacji pojazdów niezbędny przy wypadkach komunikacyjnych, urządzenie do zwijania węży, mocowanie sprzętu na samochodach strażackich, czy stalowy regał w wyremontowanym garażu.

     Druh Adam Stec to także gospodarz w remizie OSP Moszczenica. Dzięki niemu w remizie zawsze jest porządek, przeglądy sprzętu są dopilnowane, sprzęt jest regularnie przepalany i testowany. Jest to osoba zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. Jest życzliwy dla innych i nigdy nie odmawia pomocy.

     Druh Adam Stec, będąc mocnym filarem OSP Moszczenica, pozwala na utrwalenie i rozwijanie lokalnej tradycji, w którą wpisana jest jednostka strażacka.

Gratulujemy!

 

źródło info: UG Moszczenica

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan P.
Pan P. 25.02.2021, 15:53
Śmiech na sali ... cyrku w moszczenicy ciąg dalszy ... 😂😁
Strażak PSP
Strażak PSP 25.02.2021, 15:48
Brawo. To się ceni. Ochotnicy robią teraz kawał dobrej roboty, o czym przekonujemy się współpracując.

Pozostałe