Wycinanie, przycinanie, strzyżenie – wiosenne porządki w mieście

  • 26.02.2021, 08:27
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Wycinanie, przycinanie, strzyżenie – wiosenne porządki w mieście Fot. haloGorlice
Wiosna coraz bliżej, więc ekipy odpowiedzialne za utrzymanie zieleni miejskiej pracują pełną parą. Zobaczcie, gdzie możecie sprawdzić, które drzewa mogą zostać wycięte.

 

W mieście trwają kolejne prace związane z uporządkowaniem zieleni miejskiej, przycinaniem konarów, gałęzi, ale także całkowitą wycinką drzew. Częścią tych porządków ma być wycinka drzew. W Biuletynie Informacji Publicznej znajdujemy m.in. informację dla mieszkańców ul. Hallera:

Ogłoszenie o wydaniu decyzji w sprawie wycinki drzew przy ul. Hallera 20 w Gorlicach

Burmistrz Miasta Gorlice decyzją z dnia 19 lutego 2021 r. znak GK.6131.187a.2020 zezwolił Spółdzielni Mieszkaniowej „Małopolska” z siedzibą przy ul. Hallera 81 w Gorlicach na usunięcie 4 szt. drzew gat. świerk pospolity rosnących na dz. nr 2910/2 położonej przy ul. Hallera 20 w Gorlicach.

Jak wyjaśnia UM Gorlice, ponieważ liczba stron postępowania wynosi ponad 20, o wydaniu decyzji zawiadomiono w formie jej publicznego obwieszczenia. Od niniejszej decyzji stronom przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu za pośrednictwem Burmistrza Miasta Gorlice w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

Pełną informację możecie przeczytać w >>>Biuletynie Informacji Publicznej.

Pod wskazanym wyżej linkiem możecie znaleźć informacje dotyczące planowanej wycinki innych drzew w mieście

Każda wycinka musi być odpowiednio uzasadniona i poparta właściwym materiałem dowodowym. Stąd też w Biuletynie Informacji Publicznej znajdziemy bieżące informacje na temat samych planowanych wycinek jak i o możliwości zapoznania się z treścią decyzji w tej sprawie oraz sposobie i terminie złożenia odwołania od niej.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misiek
Misiek 27.02.2021, 18:15
Zdjęcie pokazuje drzewo przycięte w sposób bardzo profesjonalny.
ktos
ktos 26.02.2021, 19:17
Nie płacz drzewa zazielenią się ładnie,zageści sie ich korona po przycięciu.chyba lepiej przyciąć w odpowiednim czasie ,niż potem mieć problem ,jak spadnie komuś ns głowęWtedy byłby wrzask,że nikt nie dba o drzewa u Was.

Irek
Irek 27.02.2021, 15:46
To nie jest przycinanie, tylko ogławianie. Dopiero po czymś takim drzewo robi się niebezpieczne, bo zaczyna chorować, a gałęzie, które wyrastają na kikutach łatwo się odłamują. To nie jest pielęgnacja, tylko niszczenie drzew.
takse
takse 26.02.2021, 18:04
mieszkamy teraz w "kikuciarni" - drzewa zeszpecono na maxa

Pozostałe