Oświadczenie byłego zastępcy dyrektora do spraw medycznych

  • 26.02.2021, 09:10
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Oświadczenie byłego zastępcy dyrektora do spraw medycznych Fot. ilustracyjne/własne
Publikujemy w niezmienionej formie oświadczenie lek. med. Doroty Szymańskiej.

Oświadczenie Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych lek. med. Doroty Szymańskiej.

W dniu 28.02.2021 upływa wypowiedzenie mojej umowy o pracę na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych, które było skutkiem anonimowego pisma opublikowanego w listopadzie 2020 roku na portalach internetowych Gorlic.

Z ogromnym zdumieniem i niedowierzaniem przyjęłam fakt, że to anonimowe treści a nie powody merytoryczne mogły przyczynić się do takiej sytuacji.

Tekst owego anonimowego listu zawiera nieprawdziwe, oszczercze i niepotwierdzone informacje, godzące w moje dobre imię i zniesławiające mnie jako osobę publiczną i jako lekarza z dwudziestosiedmioletnim letnim stażem pracy, w tym połowę tych lat przepracowanych dla Szpitala w Gorlicach i dla dobra jego pacjentów. Podjęłam działania których celem jest ochrona mojego dobrego imienia i wyjaśnienie tej sprawy.

Wypowiedzenie zostało mi wręczone przez Dyrektora Naczelnego Pana Mariana Świerza na polecenie Pani Starosty Marii Gubały. Pan Dyrektor wykonał wydane mu polecenie w mojej ocenie z obawy o swoje stanowisko a być może także z powodu jego relacji jedną z inicjatorek wystąpienia medialnego przeciwko mnie. Zostałam pozbawiona prawa do wyjaśnienia sprawy i ustalenia prawdziwych przyczyn ataku na moją osobę. Cała ta sytuacja pokazała mi jak niewiele warta jest ciężka praca i poświęcenie w zestawieniu z medialnym hejtem rozpętanym przez anonim.

Niezmiernie przykrym był dla mnie fakt, że część personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poparło post factum treść opublikowanego anonimu. Wiele godzin pracy poświęciłam dla prawidłowej organizacji pracy oraz dla sprawnego działania SOR-u szczególnie w okresie epidemii SARS-COV2. Każda moja decyzja organizacyjna dotyczyła poprawy jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług dla pacjentów powiatu oraz wyeliminowania skarg od pacjentów i z NFZ. Dzięki moim decyzjom zostały wdrożone procedury, które w tym trudnym okresie pozwoliły na bezpieczne funkcjonowanie tej jednostki i właściwe świadczenie usług medycznych dla pacjentów Szpitala.

Niestety nie zawsze miałam wpływ na podejście personelu do pacjenta, ale patrząc na treść anonimu widać poziom kultury kilku „medyków” stojących za tym pismem.

Jednocześnie zapewniam, że ruch kadrowy przez ostatnie 3 lata mojej pracy na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych był stabilny i na bezpiecznym poziomie. Bilans zatrudnienia jest zdecydowanie dodatni, a nieliczne osoby przeszły na emeryturę lub zmieniły pracę z przyczyn osobistych lub finansowych. Zatrudnienie pozostałej kadry było nadzorowane przez pielęgniarza Naczelnego i Dyrektora M. Świerza.

Pragnę podkreślić, że moja praca na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds/Medycznych nie miała za zadanie promowania własnej osoby w mediach czy u lokalnych władz. Nigdy o to nie zabiegałam.

Swoje obowiązki traktowałam odpowiedzialnie i profesjonalnie, mając na względzie przede wszystkim zapewnienie jak najlepszej opieki dla pacjentów Szpitala w Gorlicach przy jednoczesnym usprawnieniu organizacji pracy dla jego personelu. Działając w tej intencji zadbałam o potrzebną i doświadczoną kadrę medyczną na stanowiska kierownicze w Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym i Dziecięcym, do Pracowni Endoskopii, Zakładu Radiologii. Pozyskałam nowy sprzęt medyczny – aparaty USG, aparaty dla potrzeb radiologii i diagnostyki chorób nowotworowych piersi. Doprowadziłam do poszerzenia zakresu szpitalnych procedur medycznych oraz starałam się stworzyć zespoły medyczne, w których praca na rzecz pacjentów będzie dobrze zorganizowana i wykonywana w przyjaznej atmosferze.

Byłam przekonana, że udało mi się dokonać wiele zmian na lepsze, gdyż wielokrotnie otrzymywałam potwierdzenie moich właściwych decyzji w bezpośrednich rozmowach z pracownikami szpitala oraz votum zaufania przez Kierujących Oddziałami.

Bez możliwości ustosunkowania się do opublikowanych przeciwko mnie anonimowych zarzutów z dużym poczuciem niesprawiedliwości odebrałam decyzję Pana Dyrektora o odwołaniu z pełnionej przeze mnie funkcji Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych.

Jednocześnie pragnę podziękować Wszystkim tym Pracownikom, którzy rozumiejąc wiele decyzji i mając na względzie dobro Szpitala i jego sprawne funkcjonowanie, wspierali mnie w moich działaniach.

Pani doktor Jolancie Malinowskiej-Pietrachowicz która przejęła po mnie stanowisko Zastępcy Dyrektora ds Medycznych życzę powodzenia i wytrwałości w pracy oraz jak najlepszych decyzji.

 

Oświadczenie zostało przesłane do wszystkich instytucji , które otrzymały „anonimowy list medyków z Gorlic”.

Barbara Ćmiech

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bieczanin
bieczanin 03.03.2021, 14:26
Nie na podstawie anonimu. Od kilku lat skargi ustne i pisemne. Wydzieranie się na pracowników. Bardzo szkoda dr Skrobot. Bardzo szkoda dr Prylepskiej. Szkoda innych lekarzy, którym złamała karierę. Szkoda pielęgniarek, które ją źle wspominają.
Pacjent
Pacjent 03.03.2021, 10:22
Na podstawie anonimu taka sprawa.....Wielokrotnie korzystałęm z porad Pani doktor, nie zauważyłem nic złego. Zawsze uśmiechnięta nawet jeśli diagnoza jest zła to dobrze wytłumaczy i poprowadzi drogą medyczną. Na stanowisku zawsze trzeba umieć podejmować trudne decyzje od tego są dyrektorzy.Nie raz są to decyzje nie popularne ale taka rola dyrektora. Są instytucje które zapewne zajmą się tą sprawą.
Rafał
Rafał 01.03.2021, 10:34
Dyrektor Naczelny Pan Marian Świerz - zwalnia swojego zastępce na podstawie anonimu???
Wojtek
Wojtek 01.03.2021, 21:49
W tym szpitalu wszystko jest możliwe
bieczanin
bieczanin 01.03.2021, 12:30
Nie. Skargi na nią (ustne i pisemne) wpływały do Dyrektora od kilku lat. W końcu pracownicy SOR-u podobno się wściekli po kolejnym starciu z nią.
Ja2
Ja2 02.03.2021, 14:17
Jaka ona biedna i pokrzywdzona ,co się dziwi ze musiał być anonim skoro przy każdej podpisanej skardze zwalniali natychmiast autora,lamentujecie ze to anonim a podpisane skargi od razu lądowały w koszu a autorzy na bruku.
Wojtek
Wojtek 01.03.2021, 21:53
Podobno? Może jednak robiła coś dla Ciebie i nie wiesz o tym? Podobno była za mądra.
bieczanin
bieczanin 02.03.2021, 14:08
Podobno to miała sprawę o mobbing w wadowickim szpitalu.
Dariusz R.
Dariusz R. 27.02.2021, 15:55
Doktor Szymańska jest szczera, profesjonalna i pomocna. Bardzo dobry organizator, działa szybko i skutecznie.
Jest lekarzem, któremu można zaufać. Szkoda, że sugerując się pomówieniami można zniszczyć komuś życie i dorobek, na który pracowała tyle lat.
Maria
Maria 27.02.2021, 11:11
Jak ktoś mógł tak potraktować Panią doktor!!!Jestem pacjentkom p.doktor już 9 lat zawsze mogłam inadal mogę na Nią liczyć każda kontrolna wizyta przebiega profesjonalnie począwszy od badań do rozmowy tak potrzebnej dla pacjenta pełna empati i wzoru do naśladowania dla niektórych lekarzy!Gdyby nie mądroś i profesjonalne podejście do pacjenta już by mnie na tym świecie nie było bo lekarze w Krakowie powiedzieli że mogę jeszcze poczekać na zabieg a a pani dr zdecydowała o natychmiastowej operacji i dzięki Bogu bo przeżuty były już w węzłach!!!Dziękuję Pani doktor za podarowanie mi życia 😘!!!A TEN CO NAPISAŁ TEN ANONIM NIECH SIĘ BOI KARMA WRACA .Dobrzy ludzie nie zasługują na takie traktowanie a pan dyrektorze
będzie sobie pluł w twarz że pozbył się tak dobrej i wybitnej osoby
Lusi
Lusi 27.02.2021, 10:57
Pani doktor głowa do góry ludziska nie widzą belki w oku u siebie a widzą drzazgę u innych.
Jaga
Jaga 26.02.2021, 16:24
Nie byla taka super jak o sobie pisze!
Ika
Ika 26.02.2021, 16:21
Byla jaka byla kazdy kto ze szpitala wie....niech robi cos innego i gdzie indziej w swoim geniuszu
G.O.
G.O. 26.02.2021, 14:08
Pani Doktor,proszę sie nie przejmować donosami...........wiadomo że piszą je mali ludzie,życzę wszystkiego najlepszego przede wszystkim zdrowia.
An On i M(y)
An On i M(y) 26.02.2021, 14:04
"Niezmiernie przykrym był dla mnie fakt, że część personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poparło post factum treść opublikowanego anonimu".
Ludzie nie poparli tego jak Happening tylko potwierdzili stan faktyczny jaki miał miejsce w karierze i działaniach Pani Doktor (bez tytułu doktorskiego).
bieczanin
bieczanin 26.02.2021, 11:17
Skargi na D. Szymańską (w tym pisemne) były składane przez pracowników gorlickiego Szpitala od kilku lat. Nadzór Dyrektora Świerza okazał się nieskuteczny. Zawsze jej bronił pomimo oczywistości. Pracownicy w końcu nie wytrzymali...
Wojtek
Wojtek 26.02.2021, 11:35
To zapewne wyjaśni Sąd i Prokurator
bieczanin
bieczanin 26.02.2021, 12:04
"Podjęłam działania których celem jest ochrona mojego dobrego imienia i wyjaśnienie tej sprawy." Liczę, że to będzie sprawa sądowa i wszystko się ujawni...
AO
AO 26.02.2021, 10:57
PrzykrO,że ludzie z duży doświadczeniem daj wiarę pomówieniom i w jednej chwili niszczą ciężka prace lek dr Szymańskiej
X
X 26.02.2021, 14:58
Co Ty wiesz o mobingu - bo ja wiem dużo. Popracuj w takim zakłącie pracy kilka lat to zobaczysz jaka to przyjemność. I nie mówie o szpitalu
Monika
Monika 26.02.2021, 10:50
I bardzo dobrze Pani Doktor .
Nikt nie może oczerniać człowieka bezkarnie !
To jest świństwo i podłość,, małych ludzi ”
sdfw2f
sdfw2f 26.02.2021, 10:45
To nie wie Pani że żyjemy w państwie PISU i każdy donos jest traktowany jak najprawdziwsza prawda..........najpierw gościu był dyrektorem banku a teraz pełni funkcje naczelnego pielengniarza i dyrektora ,takie rzeczy tylko w polsce
abc
abc 26.02.2021, 11:44
Proszę nie mieszać do tego PiSu ! To żenujące.
Manu
Manu 26.02.2021, 10:16
Wiadomo, że sama o sobie złego słowa nie powie. Osoba tak "kompetentna" jak Pani, na pewno szybko znajdzie sobie kolejny "stołek". Do widzenia.

Pozostałe